fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nezlomná Iron Lady: Týraná bodybuilderka Claudine Shoval má 62 rokov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Matka štyroch detí a babka dvoch vnúčat je Izraelskou Iron Lady 10 rokov. Jej neúspešné manželstvo s tyranom ju prinútilo zatúžiť po zmene.

S bodybuildingom začala v päťdesiatke. Sama hovorí: „Tu nehrá rolu žiadny vek, iba vôľa. Ak ste zdraví, dokážete to.“  Po 24 rokoch v nezdravom manželstve s násilníckym mužom začala Claudine Shoval s posilňovaním. Chcela získať silu a vyhnať strach. Medzi jej najväčšie úspechy patrí podľa jej slov úspech v ťahaní kamiónov.

„Keď som išla ťahať kamión, jediné, čo som mala vo svojej mysli bolo, že ak vyhrám, bude to pre môjho manžela,“ tvrdí nezlomná bodybuilderka. Jej manželstvo trvalo 24 rokov a bolo plné poníženia, bitky a vyhrážok. „Môj muž stále len hľadal dôvody, prečo mi ublížiť. Stále viac a viac. Nikdy mu nebolo nič dosť dobré,“ opisuje Claudine svoje manželstvo.

Claudine Shoval
Zdroj: bbc.com

Cesta od týranej manželky k sebavedomej žene

Izraelská Iron Lady všetkých povzbudzuje k zmene. Podľa jej slov každý, kto chce, môže urobiť to isté. „Je obrovský rozdiel medzi matkou, ktorou som bola vtedy, a matkou, ktorou som dnes.“ Pre Claudine bolo najdôležitejšie ukázať svojim deťom, že ak chcete, dokážete všetko. To aj dokázala a dnes sú na ňu hrdé.

Prečítajte si tiež:
Smrť z nepozornosti! Dievčina zjedla kebab, o pár minút bola mŕtva

Verím, že žena by sa nikdy nemala zmieriť s ničím, ako je násilie alebo akékoľvek ubližovanie,“ tvrdí Claudine Shoval. „Vezmite svoj osud do vlastných rúk. V prvom rade potrebujete silu. Svoju vlastnú vnútornú silu, aby ste videli veci jasne a v pozitívnom svetle. Verím, že všetko závisí od vás. Ak ste dostatočne silní, môžete všetko zmeniť, aj keď je situácia veľmi zlá.“

Claudine Shoval
Zdroj: bbc.com

Najväčšie bohatstvo a dedičstvo pre ňu a jej deti nie sú žiadne trofeje z bodybuilderských súťaží, ale reálne spomienky. „To, čo zanechávam ako dedičstvo pre svoje deti, sú spomienky. Pretože keby som ich nemala, deti by si pamätali na mamu, ktorá prešla všetkými zlými vecami, ktoré mali základ v ponížení.“ Bodybuldingom Claudine všetko zmenila. Získala sebavedomie, silu a teraz pracuje ako dobrovoľníčka pre políciu, ktorej sa kedysi tiež bála.

Ak vás Claudine Shoval inšpirovala, no máte strach alebo sa hanbíte navštíviť posilňovňu, máme pre vás 7 krokov, ako sa zbaviť hanblivosti vo fitku.

Zdroj: bbc.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií