Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Pohode odohrali parádny koncert, nadránom zmizli. Polícia pátra po 4 členkách afganského súboru!

ZOHRA je čisto ženský orchester, ktorého členky pochádzajú z Afganistanu a ako prvé v krajine za posledných 30 rokov študovali hudbu. Tam to pre ne nevyzerá ružovo, napriek tomu na našej Pohode zožali obrovské ovácie.

Pozorný čitateľ Miroslav podotýka, že i keď je to „all-female-orchestra“, predsa len nájdeme i výnimku. Na chlapca perkusionistu upozornil na Pohode aj Michal Kaščák.

V sobotu ZOHRA odohrala koncert na hlavnom stage-i, no na druhé ráno vedúci súboru Dr. Ahmad Sarmast zistil, že štyri členky chýbajú. Recepčný hotela v Trenčianskych Tepliciach povedal: „Spali u nás dve noci a ráno mali normálne odísť. Ráno štyri chýbali, ale viac vám k tomu nepoviem nič.“

Podľa informácií Nového Času na to prišli nadránom okolo štvrtej, kedy majiteľ hotela spolu so šéfom orchestra zalarmovali políciu. Trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička potvrdil, že po nich pátrajú. Fotografie nezverejnili, pretože dve z nich sú neplnoleté – v takom prípade je potrebný súhlas rodiny.

Orchester je symbolom sily hudby, slobody a odvahy

Dostať ich na Pohodu vôbec nebolo také jednoduché. Podľa sme.sk sa pre členky súboru ZOHRA vybavovali víza polroka vopred. Michal Kaščák, organizátor Pohody, sa k situácii vyjadril:

„Osobný život umelcov po festivale nesledujeme a považujeme za každého osobnú vec, kde žije a kde sa pohybuje. Za celú dvadsaťtriročnú históriu Pohody sa podobná udalosť stala prvýkrát, a to k nám chodia vystupovať každoročne umelci z tridsiatich krajín sveta.

Nie je to pre nikoho šťastná situácia, len tie štyri dievčatá vedia, čo sa v ich ľudskom osude stalo, že pristúpili k takémuto kroku. Nemyslím si, že by táto udalosť mohla ohroziť pozývanie umelcov na náš festival alebo na akékoľvek festivaly. Sme radi, že Zohra na Pohode hrala, koncert bol nádherný, orchester je symbolom sily hudby, slobody a odvahy a takisto zmien, že aj v Afganistane sa veci menia k lepšiemu. Pripomínam, že dievčatá sú v Európe legálne a majú stále platné víza.“ 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií