fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Členovia úradníckej vlády neboli podľa Sólymosa vybratí na základe národnosti, ale odbornosti

Prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila mená členov úradníckej vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.5.2023 (SITA.sk) – Členovia vlády neboli na posty vybratí na základe svojej národnosti, ale odbornosti. Ako ďalej v tlačovej správe informoval predseda republikovej rady Aliancie László Sólymos, odkedy je známe meno úradníckeho predsedu vlády, mnohí zdôraznili jeho národnostnú príslušnosť a hádali aj počet maďarských ministrov budúceho kabinetu.

Zostavenie štátneho rozpočtu

Na základe zverejneného zoznamu nominantov prezidentkou Zuzanou Čaputovou budú dvaja. Dodal, že od úradníckej vlády očakáva odbornosť a zostavenie zodpovedného štátneho rozpočtu.

Podľa Sólymosa by mal budúci premiér Ľudovít Ódor predstaviť štátny rozpočet ešte pred predčasnými parlamentnými voľbami vzhľadom na politickú situáciu a termín volieb.

Celková atmosféra v spoločnosti nebude závisieť len od komunikačných zručností Ódora a členov jeho tímu. Náladu ľudí značne ovplyvňuje aj kampaňová rétorika predsedov a členov parlamentných strán, ktorí majú veľký mediálny priestor,” tvrdí Sólymos.

Nestranný odborník

Ako bývalý minister životného prostredia si myslí, že Milan Chrenko preberá tento rezort v hlbokom chaose, no zároveň si myslí, že novú výzvu zvládne.

„Ide o stopercentného nestranného odborníka a zdecimované ministerstvo zastabilizuje. Milan bol počas mojich štyroch rokov na ministerstve veľkým prínosom a vždy som sa vedel na neho spoľahnúť,” uviedol Sólymos na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:
Miroslav Kollár zo Spolu je naklonený spolupráci s PS, za prioritu považuje komunálne a regionálne voľby

Viac k témam: maďarská národnosť, Minister životného prostredia, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Členovia úradníckej vlády neboli podľa Sólymosa vybratí na základe národnosti, ale odbornosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií