Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Členské krajiny obnovili diskusie o dvanástom balíku sankcií voči Rusku

Chcú tiež uvaliť obmedzenia na ruský sektor jadrovej energetiky.

20.10.2023 (SITA.sk) – Európska komisia a krajiny Európskej únie (EÚ) ukončili prestávku v diskusiách o dvanástom balíku sankcií proti Rusku pre jeho vojnu na Ukrajine a tento víkend začnú konzultácie o podrobnostiach.

Obchádzanie existujúcich sankcií

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie spravodajcu rozhlasovej stanice Rádio Slobodná Európa/Rádio Sloboda na mikroblogovacej sieti X. Očakáva sa, že diskusie o dvanástom balíku sankcií dospejú k záveru v priebehu novembra alebo decembra.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba už skôr vyjadril želanie, aby tento balík zahŕňal opatrenia proti obchádzaniu existujúcich sankcií a tiež nové sankcie proti ruskému vojenskému priemyslu.

Ruské sektor jadrovej energetiky

Niektoré krajiny EÚ navrhujú posilniť sankcie proti obchodu s ruským skvapalneným plynom a voči ruským službám v oblasti informačných technológií.

Chcú tiež uvaliť obmedzenia na ruský sektor jadrovej energetiky. Objavili sa dohady aj o tom, že EÚ sa pokúsi schváliť návrh na použitie výnosov zo zmrazených aktív ruskej centrálnej banky na pomoc pri obnove Ukrajiny.

Viac k témam: Členské krajiny, dvanásty balík sankcií, sankcie voči Rusku, ukrajinský minister zahraničných vecí, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Členské krajiny obnovili diskusie o dvanástom balíku sankcií voči Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií