Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Členstvo Ukrajiny v NATO je „pevne dané“, vyhlásil estónsky prezident Alar Karis

Zároveň varoval pred falošným prímerím s Ruskom.

7.7.2024 (SITA.sk) – Podľa estónskeho prezidenta Alara Karisa je budúce členstvo Ukrajiny v NATOpevne dané“. Zároveň varoval pred falošným prímerím s Ruskom, ktoré by Ukrajinu prinútilo k ústupkom.

Karis to povedal na tlačovej konferencii po stretnutí s litovskou hlavou štátu Gitanasom Nausėdom. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje estónskeho verejnoprávneho vysielateľa ERR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prezidenti Estónska a Litvy diskutovali o bilaterálnej spolupráci a o prípravách na samit NATO, ktorý sa 9. júla začne vo Washingtone.

Aliancia musí vyslať silný odkaz, že NATO bude podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné. Členstvo Ukrajiny v NATO je pevne dané a proces jej vstupu je nezvratný,“ povedal estónsky prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Estónsky prezident, Litovský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v NATO
Zdroj: SITA.sk – Členstvo Ukrajiny v NATO je „pevne dané“, vyhlásil estónsky prezident Alar Karis © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií