Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Členstvo v EÚ nie je samozrejmosťou, upozorňujú progresívci (video)

Šimečka vyzval všetkých občanov Slovenska, aby prišlo 8. júna k voľbám do Európskeho parlamentu.

1.5.2024 (SITA.sk) – Členstvo v nie je samozrejmosťou. Upozornil na to líder hnutia Progresívne Slovenska Michal Šimečka.

Ako uviedol, za 20 rokov sa SR stala hrdou a rovnocennou súčasťou EÚ, no napriek tomu ju vládni politici ťahajú z Únie preč.

Výzva k eurovoľbám

Šimečka vyzdvihol, že Slovensko z EÚ čerpá geopoliticky, ekonomicky aj bezpečnostne, no vyhlásenia premiéra Roberta Fica (Smer-SD), Ľuboša Blahu (Smer-SD) či Andreja Danka (SNS) ťahajú Slovensko preč od spojencov, aby nabiehali Putinovi.

V tejto súvislosti Šimečka vyzval všetkých občanov Slovenska, aby prišlo 8. júna k voľbám do Európskeho parlamentu.

Symbol slobody a demokracie

„Nie je jedno, kto nás bude v Európe reprezentovať. Ukážme, že aj po 20 rokoch môže vyhrať demokratické a proeurópske Slovensko,” zdôraznil Šimečka. Europoslanec Martin Hojsík (PS) doplnil, že vstup do EÚ bolo jedným z najlepších rozhodnutí.

„Dnes však pocit hrdosti a oslavu úspešného slovenského príbehu v EÚ prebíjajú čoraz viac útoky premiéra Fica na EÚ. Za všetko zlé môže Únia. Nie Ficova vláda, ktorá rozkladá demokraciu a porušuje spoločné pravidlá. Nenechajme sa ale oklamať,“ vyhlásil Hojsík a pripomenul, že na príklade brexitu je vidieť, kam môže burcovanie ľudí proti EÚ zájsť.

„Nedovoľme vládnej demagógii otráviť a zničiť úspešný príbeh Slovenska v EÚ. Vyberme si pokračovanie úspešného európskeho príbehu,” uviedol Hojsík.

Kandidátka do Európskeho parlamentu Ľubica Karvašová (PS) uzavrela, že EÚ vždy bola symbolom slobody, demokracie a nádeje pre Slovensko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: 20. výročie vstupu Slovenska do EÚ Európskej únie, členstvo v Európskej únii, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Ruský prezident, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Členstvo v EÚ nie je samozrejmosťou, upozorňujú progresívci (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií