fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Členstvo v Únii bol veľký cieľ a úspech Slovenska, ale akoby sme stratili smerovanie, varuje Šimečka

Slovensko potrebuje novú energiu a víziu, aby opäť začalo dobiehať krajiny, ktoré sa mu vzdialili a dosiahli európsku kvalitu života aj politiky.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.5.2023 (SITA.sk) – Rozvíjať členstvo v Európskej únii (EÚ) je aj po 19 rokoch v životnom záujme budúcnosti Slovenska. Konštatuje v tlačovej správe predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka, podľa ktorého však potrebujeme novú víziu a normálnu domácu politiku.

„Členstvo v EÚ bol náš veľký cieľ a obrovský úspech, no dnes akoby sme stratili smerovanie,“ varuje Šimečka.

„Politici si privlastňujú európske úspechy, a naopak, na EÚ hádžu vlastné zlyhania. Roky chaosu a dezinformácií napáchali veľké škody. Čoraz viac ľudí dnes spochybňuje naše členstvo v EÚ,“ vyhlásil Šimečka s tým, že Slovensko potrebuje novú energiu a víziu, aby opäť začalo dobiehať krajiny, ktoré sa mu vzdialili a dosiahli európsku kvalitu života aj politiky.

Vďaka členstvu v EÚ sme podľa Michala Šimečku silnejšou, bohatšou, bezpečnejšou krajinou. „Je v životnom záujme krajiny a našej budúcnosti ho chrániť a aktívne rozvíjať. A prvým krokom k tomu je normálna, odborná politika doma, na Slovensku,“ uzavrel Šimečka.

Viac k témam: členstvo v Európskej únii
Zdroj: SITA.sk – Členstvo v Únii bol veľký cieľ a úspech Slovenska, ale akoby sme stratili smerovanie, varuje Šimečka © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
SaS sa opäť odmieta účastniť koaličných rád. Dôvodom sú útoky Matoviča, ktorý vraj len a len klame
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií