fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo najviac trápi Slovákov? Za druhý najväčší problém považujú situáciu v zdravotníctve

Ako prieskum ukázal, podľa 41 percent opýtaných by vláda mala riešiť korupciu a 10 percent uviedlo vojnu na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2023 (SITA.sk) – Zastropovanie cien občanom Slovenska nepomohlo, naďalej ich trápia vysoké ceny. Vyplýva to z prieskumu agentúry MNFORCE pre denník Plus jeden deň. Z prieskumu vyplynulo, že 69 percent respondentov považuje vysoké ceny za najdôležitejší problém, ktorému by mala vláda venovať pozornosť.

Problematika práv LGBTI

Za druhý najväčší problém 65 percent opýtaných považuje situáciu v zdravotníctve a 58 percent respondentov uviedlo sociálne témy. Z ponúknutých možností za najmenší problém občania Slovenska považujú riešenie problematiky práv LGBTI komunity. Agentúra MNFORCE vykonávala prieskum od 18. do 21. apríla na vzorke 1 000 respondentov.

Z prieskumu tiež vyplynulo, že verejnosť vníma negatívne aj zastropovanie cien. Podľa 81 percent opýtaných sú ceny potravín stále vysoké.

Socioekonomické témy

Je pochopiteľné, že občania považujú socioekonomické témy, ktoré ich ovplyvňujú v každodennom živote, za prioritné voči tým, ktoré sú pre nich abstraktné. Neznamená to nevyhnutne, že by pre nich vojna alebo hodnotové otázky boli nedôležité, ale socioekonomické témy sú pre väčšinu obyvateľov dôležitejšie. Vo volebnej kampani sa zrejme viacero strán pokúsi privlastniť si práve socioekonomické témy, prípadne tému korupcie a budú podsúvať konkurencii to, že rieši “hodnotové” témy,” uviedol pre denník Plus jeden deň Vlado Chaloupka z agentúry MNFORCE.

Prečítajte si tiež:
Rada pre rozpočtovú zodpovednosť vyzýva politikov, aby nenavrhovali nové výdavky, ktoré nie sú plne kryté

Ako prieskum ukázal, podľa 41 percent opýtaných by vláda mala riešiť korupciu a 10 percent uviedlo vojnu na Ukrajine.

Viac k témam: Ceny potravín, Korupcia, Práva LGBT ľudí, Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Čo najviac trápi Slovákov? Za druhý najväčší problém považujú situáciu v zdravotníctve © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií