fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chôdza dokáže o človeku povedať veľa! Čo povie o tebe?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zaujímavým je to, že veľkú časť nášho správania nevieme vôbec kontrolovať, lebo si ho jednak nevšímame a jednak je to niečo, čo je v nás od nepamäti. Pravdaže, každý jeden z nás disponuje aj vrodenými vlastnosťami, ktoré nevie ovplyvniť, medzi ktoré vieme bezproblémovo zaradiť výšku, farbu očí či určité povahové charakteristiky, ale sú tam aj vlastnosti, ktoré nás vedia ľahko zaradiť do určitej skupiny.

Podľa vedcov existuje niekoľko typov osôb, u ktorých prevládajú určité spoločné charakteristiky. Tieto skupiny vieme rozlíšiť podľa chôdze. To v praxi znamená, že podľa rýchlosti, veľkosti krokov a z celkového držania vieme vyčítať, o aký typ človeka sa jedná.

Tieto 4 charakterové typy vznikli v spolupráci s odborníčkou na správanie Patti Wood, ktorá sa preslávila hlavne svojím dieľom Snap: Making the Most of First Impressions, kde píše o tom ako zaujať ostatných. Dnes sa s nami Patti podelí o výsledky jej dlhoročného skúmania v oblasti charakteristických typov, ktoré vyplývajú z držania tela a chôdze.

Nezabudnite, že tieto informácie môžete použiť aj pre svoj prospech, keď chcete aby vás ostatní začali brať inak.

20071225_Walk_around_Langesø

Vodcovská povaha – The Driver

Spriamená postava, rýchle a dlhé kroky, neprítomný výraz v tvári, možno si takto predstavujete podľa opisu nejakého manažéra v obleku, na ktorého ste narazili nedávno v nákupnom centre. Máte pravdu, presne tento popis sedí na osoby s bystrou mysľou, ktorú zabáva aj počas chôdze práca, milujú nasadenie, sú profesionálni, ale na druhej strane pôsobia veľmi chladno a odmerane. Sú to osobnosti v pracovnom živote úspešné, ale v súkromnom ani nie, akosi ich nezaujíma. Ich negatívnou vlastnosťou je workoholizmus a uzatvorenosť.

Prečítajte si tiež:
Prestala si umývať tvár: Keď ju uvidíte, skončíte s tým aj vy!

 Pomocná ruka, každého – The Supporter

Spoznáte ho ihneď na prvý pohľad, váha leží na nohách, trup nie je nahnutý vpred ani vzad. Chôdza nie je rýchla ani pomalá, nepôsobí veľmi sebaisto. Tieto osoby nepreferujú oční kontakt, skôr ich zastihnete ako vás hlasno pozdravia alebo vám zakývajú. Kariéra ich nezaujíma, ich primárnou záľubou je ich súkromný život, v ktorom sa musia obklopiť ľuďmi, ktorých majú radi a veria im. Potrebujú sa jednoducho cítiť súčasťou veľkej skupiny. Vážia si iných a tiež majú radi, keď ich ostatní majú radi. Veľmi ich poteší napríklad pozdrav alebo malé prekvapenie. Ich slabou stránkou je povaha, pri ktorej sa nechajú využívať silnejšími jedincami na okolí. Podľa odborníčky Patti Wood sú tieto osoby často využívané ľuďmi zapadajúcimi do skupín The Driver a The Influencer, ktorí ich berú ako veľmi slabé osobnosti, s ktorými si môžu robiť, čo chcú.

Naprávač – The Corrector

Ich chôdza je veľmi jemná, našľapujú iba na prsty, pri tom pohľad stále smeruje na zem. Pôsobia veľmi nesebaisto, celkové vystupovanie je ako keby mali strach, že urobia niečo nesprávne a budú za to potrestaní. Ruky sú veľmi blízko tela, akoby mali obavy, že ostatným budú zaberať ich priestor. Počas chôdze nepoužívajú mobil a iba zriedkavo sa s niekým rozprávajú. Sú to introverti, ale nesmierne zdvorilí a milí. Správajú sa k druhým tak, ako chcú aby sa oni správali k nim. Negatívne vlastnosti sú pochopiteľne uzatvorenosť a nedôvera.

Prečítajte si tiež:
Kvôli klimatickým zmenám očakávame na Slovensku ústup smrekov

Priateľská povaha – The Influencer

Chôdza, pri ktorej smerujú ramená dozadu, pričom hruď aj brada sú nasmerované dopredu. Ich kroky sú sebavedomé, dlhé, ale nie tak rýchle ako u prvého typu. Tieto osoby sú extrémne otvorené, priateľské, komunikatívne a musia byť prítomné prakticky na každom večierku a potrpia si na to, aby boli centrom pozornosti. Medzi ich slabiny patrí hlavne sebeckosť, preháňanie v rečiach a nebranie ohľadu na city iných.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií