Čo prezrádza vaše písmo o vašej osobnosti? Prezradí vám to grafológia

Čo prezrádza vaše písmo o vašej osobnosti? Prezradí vám to grafológia

reklama

Písmo dokáže prezradiť o človeku viac než si myslíte…

Grafológia je vedná disciplína, ktorá skúma a analyzuje rukopis, aby zistila čo najviac o osobnosti daného človeka. Grafológov zaujíma sklon, veľkosť i medzery v písanom texte a ich prácu častokrát využívajú aj kriminalisti. Ale dosť bolo všeobecných informácií. Poďme sa pozrieť na to, čo prezrádza vaše písmo o vašej osobnosti.

Veľkosť písma

Veľké písmo

reklama

Pokiaľ sú vami napísané písmená veľké, s najväčšou pravdepodobnosťou to znamená, že ste extrovertný a spoločenský typ človeka. Vyhľadávate spoločenské udalosti a akékoľvek interakcie s inými ľuďmi.

Malé písmo

Malé písmo o vás prezrádza, že ste introvert. Vašou silnou stránkou je silné sústredenie sa.

 

Sklon písma

Písmo naklonené doprava

Ak má vaše písmo sklon doprava, ste pomerne sentimentálny a častokrát vás ovládnu emócie. Ste spontánny a impulzívny a aj napriek všetkému milujete svoju rodinu a priateľov.

Písmo bez sklonu

Pokiaľ máte rovné písmo, ste logický a pragmatický. Nedovolíte, aby vás ovplyvňovali emócie a spontánnosť vám veľa nehovorí.

Písmo naklonené doľava

Ak nakláňate písmená doľava, nie ste príliš spoločenský a ste skôr rezervovaný. Ste však veľmi kreatívny a radi sa venujete nejakej umeleckej činnosti. Zároveň máte veľmi dobrú schopnosť sebahodnotenia.

 

Medzery medzi písmenami

Malé medzery

Plánovanie a riadenie nepatrí medzi vaše silné stránky. Ľahko strácate pojem o čase a tak niet divu, že často meškáte.

Veľké medzery

Hranice, ktoré ste si určili, prísne dodržiavate a ani za nič ich neprekročíte. Ak raz máte niečo naplánované, jednoducho tam budete načas, pretože meškanie je pre vás neprijateľné.

 

Tlak pri písaní

Veľký tlak

Pokiaľ pri písaní na pero alebo ceruzku príliš tlačíte, signalizuje to, že v sebe máte silné emócie, ste empatický a svoje pocity nedokážete vždy ovládať.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Prezri si svoje prsty: Prstenník a malíček a zisti, aká si osobnosť

Normálny tlak

Ak pri písaní vyvíjate normálny a primeraný tlak, je to znakom toho, že ste bezstarostný a vo svojom živote sa dokážete bez akýchkoľvek problémov posúvať. Nikdy nedovolíte, aby vás ovládli emócie a v každej situácii sa snažíte hľadať racionálne riešenie.

 

 

Zdroj: Lifehack

reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.