fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo prinesie rok 2020? Bude drahšie PZP?

Máte tip? napíšte nám mailom

Dočkáme sa v nasledujúcom roku toho, že bude drahšie PZP? Ak áno, aká výrazná bude zmena cien? Očakáva sa, že si pri povinnom zmluvnom poistení zaplatíme o niečo viac. Motoristi sa však žiadneho radikálneho zdražovania obávať nemusia. Ceny zákonného poistenia porastú, ale len veľmi mierne.

O koľko bude drahšie PZP?

Priemerná cena poistenia auta by pre budúci rok mala narásť v priemere o 5 -7 %, čo je menej ako 1 € na mesiac. Ak teda vodič doteraz platil PZP vo výške 120 €, v budúcom roku sa cena jeho zákonnej poistky zvýši na 126 € až 129 €.

Prečo vlastne dochádza k zvyšovaniu cien? Dôvodom je stále cenová vojna. Na Slovensku ponúka PZP až 11 poisťovní a každá sa snaží klientov prilákať na čo najvýhodnejšie ceny a poistné podmienky. Za posledné roky však narástol počet vozidiel na cestách a  taktiež aj počet škodových udalostí. Výška poistných plnení tak vzrástla približne o 11 %, čo tiež prispelo k plánovanému zvýšeniu cien pre budúci rok. Zároveň sa zvýšili ceny  náhradných automobilových dielov a práce spojenej s opravou a údržbou vozidiel. V neposlednom rade poisťovne zaznamenali vyššie personálne a prevádzkové náklady. Zvýšeniu cien zákonného poistenia sa teda nevyhneme. V rámci Európskej únie však Slovensko stále patrí medzi krajiny, ktoré majú najlacnejšie PZP. Napríklad v susednom Rakúsku sú ceny PZP vyššie aj o niekoľko stoviek eur. Rovnako aj v Taliansku.

Prečítajte si tiež:
Spríjemňuje si čas v práci: pozrite si skvelé fotografie UPS šoféra so psíkmi, ktorých denne stretáva

Výhodné PZP môžete mať vždy

Čo robiť v prípade, že máte drahšie PZP a s cenou sa nestotožňujete? 6 týždňov pred uplynutím poistného obdobia, na ktoré máte uzatvorené vaše poistenie, môžete podať výpoveď poistnej zmluvy a zmeniť poisťovňu. S nájdením nového výhodného PZP vám pomôže online porovnanie PZP, vďaka ktorému ľahko a rýchlo získate prehľad o všetkých dostupných ponukách pre vaše vozidlo. Vďaka praktickému porovnaniu poistenia si nové PZP aj ľahko uzatvoríte, a to všetko bez toho, aby ste museli chodiť priamo do poisťovne. Zvyšovania cien sa teda báť nemusíte, lebo povinné zmluvné poistenie za najlepšiu cenu si vždy nájdete.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií