Čo sa stane s balónom, ktorý vypustíte do ovzdušia? Na životné prostredie vplýva ešte negatívnejšie, než si možno myslíte

Čo sa stane s balónom, ktorý vypustíte do ovzdušia? Na životné prostredie vplýva ešte negatívnejšie, než si možno myslíte

Balóny vypustené do ovzdušia znečisťujú prírodu a zabíjajú zvieratá…

Balóny sú okúzľujúce a dotvárajú atmosféru na najrôznejších akciách a podujatiach. Rozmýšľali ste už ale niekedy nad tým, čo to spôsobí, keď ich vypustíme do ovzdušia? Nevinné ozdoby sa rázom menia na ekologickú zbraň.


Zatiaľ čo balóny naplnené vzduchom až takú hrozbu nepredstavujú, omnoho nebezpečnejšie sú tie, ktoré sú naplnené héliom. Tie síce na oko pôsobia krajšie, no príroda sa z nich až tak neteší a to najmä v prípade, že uletia do atmosféry a skončia na rôznych miestach.

https://www.instagram.com/p/BiqK8McgRhK/?tagged=balloonsblow

Keď teda vezmeme do úvahy, aké veľké množstvo héliových balónov sa vypustí do ovzdušia a fakt, že doba ich rozkladania sa predstavuje roky, je jasné, že to predstavuje pre prírodu a zvieratá zásadný problém.

Väčšina z nich totiž skončí v mori či v prírode, kde predstavujú riziko najmä pre zvieratá, ktoré ich častokrát nájdu a zjedia ich. Kúsky latexu tak upchávajú ich tráviacu sústavu, čo v mnohých prípadoch vedie až k smrti.

https://www.instagram.com/p/Biukb8hHZ64/?tagged=balloonsblow

Aj keď mnohé balóny sa už vyrába s materiálov, ktorý sa má podľa výrobcov 100 percentne rozložiť, tento proces stále trvá príliš dlho na to, aby spôsobil ekologické problémy. Navyše vyrábajú sa z kaučuku, po ktorom dopyt stále rastie, čo je dôvodom toho, že sa vytvárajú ďalšie plantáže, ktoré narúšajú prirodzené biotopy.

Pod hashtagom #balloonsblow na Instagrame môžete nájsť plno zvierat, ktoré doplatili na to, že vo svojom prirodzenom prostredí natrafili na balóny. Zamyslíme sa preto, či ich k životu skutočne potrebujeme a ak už áno, dbajme na to, aby neničili prírodu.

 

 

 

Zdroj: WildFlower-favours

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Tieto zvieratká nemali ľahký osud, no aj napriek handicapu dnes žijú šťastne...
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*