fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zbaľte sa na kúpalisko: Na TIETO veci myslite skôr, než vyrazíte z domu!

Leto praje cestovaniu, oddychu či relaxu s rodinou a známymi. Ak si plánujete užiť horúci letný deň na kúpalisku, balenie nenechávajte na poslednú chvíľu. Inak sa môže ľahko stať, že z domu odídete bez polovice potrebných vecí. Na čo netreba zabudnúť?

Plavky sú základ

Plavky voľte podľa toho, čo chcete pri vode robiť. Ak sa chcete opaľovať, zvoľte radšej plavky bez ramienok. Ak je vašou doménou iba plávanie, môžete vsadiť aj na celé športové plavky.

Vyrážate s deťmi na kúpalisko s toboganmi a inými vodnými atrakciami? Siahnite radšej po lacnejších plavkách. Zbytočne by ste si ich zničili. 

https://www.instagram.com/p/Byh05XlIvUF/

Náš tip: Ak sa kúpete v chlórovanej vode, nezabudnite pred odchodom z kúpaliska plavky vymyť v nechlórovanej vode. Predĺžite im tak životnosť.

Osušky a deka

Počúvať deti, ako sa hádajú o jednu osušku, je poriadne otravné. Postarajte sa o to, aby malo každé dieťa svoju, napríklad s obľúbeným rozprávkovým alebo filmovým motívom. Na svoje si prídu milovníci zvieratiek, animovaných postavičiek či komiksových hrdinov.

Deti a voda idú k sebe, preto nečakajte, že budú chcieť ísť z kúpaliska domov. Utrieť ich do osušky nebude o nič ľahšie. Aj na to dnešní výrobcovia mysleli. Stačí cez ne prehodiť uterákové pončo.

Pribaľte aj plážovú deku, ktorá vám pobyt na kúpalisku spríjemní. Zvlášť, ak nebudete musieť ležať na tvrdej zemi. Niektoré modely majú aj všitý praktický vankúšik, na iné sa vojdete s celou rodinou.

Ochrana pred slnkom

Slnko k letu rozhodne patrí, každý túži po bronzovom opálení. No pobyt na slnku nie je vždy veľmi príjemný, zvlášť, ak to nedopadne podľa našich predstáv. Opálená pokožka je super, no skončiť s červenými pľuzgiermi na ramenách či šúpajúcim sa nosom nie je nič príjemné.

Aby ste sa tomu vyhli, nezabudnite si pribaliť:

  • vodeodolný opaľovací krém s ochranným faktorom minimálne 30,
  • slnečné okuliare chrániace citlivé oči a okolie,
  • klobúk alebo šiltovku,
  • balzam na pery s ochranným faktorom,
  • panthenol na prípadné spáleniny,
  • krém po opaľovaní.

Zábava do vody

Ak sa vám podarilo naplniť všetky predchádzajúce body, na rad prichádza zábava. Na kúpaliskách to platí dvojnásobne. Nie všetky však povoľujú ísť do bazéna s nafukovačkou či inými gumenými hračkami. Prírodné kúpalisko však takéto obmedzenia nemá, preto deťom určite obstarajte:

  • rukávky,
  • nafukovacie koleso
  • alebo pomocnú plávaciu doštičku.
Zdroj: pexels.com

Občerstvenie na deke

K dokonalosti dňa prežitého na kúpalisku patrí nielen bláznenie, ale aj odpočinok na deke. Vo vode vám rýchlo vyhladne, preto si so sebou pribaľte dostatok pochúťok. V horúčave sa však jedlo rýchlo kazí, sladké dobrôtky sa roztekajú a nič nevydrží dlho studené. Riešením je prenosná chladnička. Pasívny chladiaci box s pomocou chladiacich vložiek udrží vaše jedlo v skvelom stave po celý deň. Využijete ich nielen na kúpalisku, ale aj pri kempovaní alebo rybárčení.  

Bezpečnosť nadovšetko

Kamkoľvek sa pohnete, všade na vás číha nebezpečenstvo. Nielen pri mori, ale i na prírodných kúpaliskách, žiaľ, niekedy neviete, na čo šliapnete – či už ide o kúsok skla na kamienkovej pláži, alebo iný ostrý predmet v piesku. Kúpaliskové sprchy sa zväčša nevyznačujú stopercentnou hygienickou čistotou, a preto sa do nich vždy vyzbrojte žabkami, šľapkami alebo pohodlnými sandálikmi na nízkej platforme. 

https://www.instagram.com/p/B0kZCd2omLw/

Cennosti radšej skryte

Nikdy nenechávajte peňaženky, kľúče od auta alebo mobily voľne položené na plážovej deke. Zbytočne pritiahnu pozornosť zlodejov. Ak viete, že z deky všetci odchádzate, zaobstarajte si na cenné drobnosti aspoň nenápadnú skrýšu. Dobre poslúži napríklad prázdna tuba z opaľovacieho krému alebo škatuľka od sušienok.

Nahrávam...

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií