fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na 3 dni 6 vecí: TAKTO sa efektívne zbalíte na krátku dovolenku

Máte tip? napíšte nám mailom

Občas nevieme, čo si zbaliť na dovolenku. V tomto článku sa však dozviete všetko užitočné a nezabudnete si zbaliť ani jednu maličkosť.

Svoju batožinu by ste mali prispôsobiť spôsobu dopravy. Ak sa chystáte k moru alebo do mesta, najlepší pre vás bude kufor na kolieskach. Ak plánujete ísť do hôr, zvoľte radšej batoh. Ak cestujete len na zopár dní, pohodlne vám postačí príručná batožina. Nezabudnite si ju označiť menom, adresou a telefónnym číslom.

1. Peniaze a kreditné karty

Okrem kreditiek myslite určite aj na peniaze. Mali by ste si vziať aspoň nejakú hotovosť v mene krajiny, do ktorej sa chystáte. Zistite, či vaša banka podporuje výber kartou v tej krajine a ak áno, či je to bezplatné. Podobne preverte aj platbu kartou. Niektoré banky si za to totiž účtujú nemalé sumy.

2. Cestovné doklady

Veľmi dôležité je ustrážiť si, či máte všetky potrebné doklady. Skontrolujte si občiansky preukaz, pas, letenky, potvrdenie rezervácie ubytovania, kontakty a adresy, na ktoré by ste sa v prípade problému obrátili a ak cestujete do krajiny, ktorá to vyžaduje, musíte mať aj víza. Skontrolujte aj platnosť dokladov.

Prečítajte si tiež:
Čo robia celebrity v karanténe? Tieto instagramové profily vás pobavia
čo si zbaliť na dovolenku
Zdroj: unsplash.com

3. Cestovné poistenie

Nezáleží na tom, či cestujete na iný kontinent, alebo len do susedných štátov. Poistenie si vyberte podľa toho, čo na dovolenke plánujete robiť. Ak cestujete mimo Európskej únie, zaplaťte si radšej poistenie s vyšším krytím liečebných nákladov.

4. Hygienické potreby

Ak cestujete letecky, dobre zvážte, aké hygienické potreby budete skutočne potrebovať. Existujú totiž pravidlá, ktoré obmedzujú množstvo tekutín. Určite budete potrebovať minimálne zubnú kefku, zubnú pastu, krém na opaľovanie a dezodorant. Nezabudnite si pribaliť ani lieky, ktoré beriete pravidelne alebo lieky, ktoré by ste užili v prípade, že by sa vám objavili nejaké ťažkosti.

5. Oblečenie

Pred balením si zistite, aké počasie vás v destinácii, kam plánujete ísť, čaká. Vyberte si také kusy oblečenia, ktoré sa jednoducho kombinujú a snažte sa vyhnúť zbytočným kusom odevu. Nezabudnite ani na plavky a náhradnú obuv. Určite si pribaľte aj slnečné okuliare a klobúk alebo inú pokrývku hlavy.

čo si zbaliť na dovolenku
Zdroj: unsplash.com

Prečítajte si aj praktické tipy pre ženy, ako sa čo najlepšie zbaliť na dovolenku.

6. Zábava

Do batožiny pridajte aj krížovky, knihy alebo časopisy, keďže čítanie je na dovolenke jedna z najobľúbenejších činností. Mnohí uprednostňujú elektronické čítačky alebo tablety. V tom prípade si nezabudnite zobrať ani nabíjačky s vhodnými adaptérmi do zásuviek.

Prečítajte si tiež:
Nosia pri sebe dievčatá kondómy? Odpoveď je vcelku jednoznačná!

Zdroj: fingo.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií