fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo tak skúsiť úsmev? Pozri si zopár rád, prečo sa usmievať denne

Máte tip? napíšte nám mailom

Úsmev je zadarmo, zlepšuje náladu, pomáha získať priateľov a udržuje dobré vzťahy. Pozrite si zopár rád, prečo sa usmievať denne.

Úsmev nás veľa nestojí a je tou najlepšou ženskou zbraňou. Sladkému úsmevu je totiž ťažko odolať a chlapi to považujú za jednu z najsexi vec na ženách.

Úsmev navodí dobrú náladu nielen nám, ale aj našim priateľom.  Je to vďaka hormónu šťastia, ktorý si telo produkuje úsmevom. Určite každá z nás pozná ten pocit, keď sa cítime pod psa a zrazu sa schuti rozosmejeme. Je to najlepší liek na boľavú dušu. Dokonca dokáže nahnevať dosť ľudí, tak prečo sa neusmievať častejšie?

Úsmev je istá forma komunikácie. Týmto gestom dávame najavo nášmu okoliu, že s ním súhlasíme, že sa nám niečo páči. Letmým úsmevom pozdravíme často ľudí idúcich oproti nám. Poteší nás, keď nám úsmev niekto opätuje. Urobí to náš deň krajším. Skúsme ho urobiť krajším aj my niekomu inému.

Children Wearing Sunglasses in Circle
Children Wearing Sunglasses in Circle

Posilňuje svaly na tvári. Úsmevom si človek precvičí 17 svalov na tvári, a keď sa začne schuti smiať, zapojí až 80 svalov. Po dobrom smiechu nás často bolí brucho akoby sme cvičili. Nie na darmo sa hovorí, že s úsmevom sú ľudia krajší.

Prečítajte si tiež:
Týchto 6 pravidiel etikety dodržiava len málokto, hoci sa s nimi dennodenne stretávame. Poznáte ich všetky?

Odbúrava nervozitu a stres. Úsmev dokáže potláčať nervozitu, pretože ním oklameme svoj mozog. Ten si potom myslí, že máme dobrú náladu, a tak sa prestane upäto sústrediť na nasledujúcu úlohu. Cítime sa zrazu viac uvoľnené a istejšie. Úsmev nám neraz zaručí polovicu úspechu.

Udržuje vzťahy a ľudia nás majú radšej. Po dobrom sa dosiahne vždy viac ako po zlom. Tak isto to platí, že s úsmevom dosiahneme lepšie výsledky ako s mračením sa. Vďaka úsmevu sme ľuďom sympatickejší a skôr si nás obľúbia. Ľahšie nadviažeme nové kontakty, pretože úsmev zanechá dobrý dojem.

Je nákazlivý. Keď vidíme malé dieťa, ktoré sa usmieva, usmejeme sa na neho tiež. Vidíme ho často na tvárach cudzích okoloidúcich ľudí. Niekedy podvedome, ale opätujeme im ho. Ide o zrkadlový efekt, podobne ako pri zívaní.

Foto: www.flickr.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií