fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo spôsobuje vyrážky na tvári – 6 vnútorných problémov

Tvár je dôležitým aspektom krásy. Ak sa vám objavia kričiace vyrážky na tvári, nie ste pre svoje okolie zaujímavá. Viete, čo ich spôsobuje a ako im predísť, aby ste neboli objektom výsmechu?

Máte tip? napíšte nám mailom

Čínski doktori nazývajú tvár “oknom ku kráse”. Je to pravdivé vyjadrenie, pretože vaša pokožka reaguje citlivo na všetky poruchy. Zmeny vo vašom tele pracujú, posielajú vám signály, napríklad vo forme vriedkov. Ak sa vám objavia vyrážky na tvári, mali by ste spozornieť.

Čo spôsobuje kričiace vyrážky na tvári?

Na čele a obočí

Vyrážky na čele a obočí s najväčšou pravdepodobnosťou indikujú niektoré gastrointestinálne problémy. Most medzi obočím je zodpovedný za prácu pečene.

Náš tip: Skúste obmedziť mastné a vyprážané jedlá zo stravy a znížte spotrebu alkoholu.

Na nose

Vyrážky na nose naznačujú problémy s kardiovaskulárnym systémom, ktoré sú hlavným dôvodom stresu.

Náš tip: Snažte sa udržiavať aktívny životný štýl, častejšie oddychujte a dodržiavajte pravidelný čas spánku.

Vyrážky na ušiach

Podľa čínskych lekárov je pokožka na ušiach neoddeliteľne spojená s fungovaním obličiek a močových ciest.

Náš tip: Ak zistíte, že máte vyrážky na ušiach, mali by ste obmedziť konzumáciu soli a začať piť viac vody.

Na lícach a lícnych kostiach

Lícne kosti a líca odrážajú prácu vašich pľúc a priedušiek. Vriedky objavované na tejto časti tváre môžu uviesť problémy s dýchacím systémom. Taktiež môžu byť príčinou aj alergie. Vyrážky v dolnej časti tváre môžu dokonca naznačovať problémy so zubami.

Prečítajte si tiež:
Ako na suché vlasy - tieto triky ich dostanú opäť do formy!

Náš tip: Mali by ste si dávať pozor na svoje dýchacie cesty. Po prvé, viac chodiť a dýchať čerstvý vzduch, prestať fajčiť a vyhnúť sa miestam, kde sa fajčí. Väčší pozor by ste mali dávať na svoju ústnu hygienu. Snažte sa jesť menej sladkostí a vyhýbať sa sladeným nápojom.

Na perách

Dermatologické problémy okolo úst vám môžu dať signál o zažívacích problémoch ako črevné kŕče a ťažkosti s trávením.

Náš tip: Skúste úplne vylúčiť stravu z fast foodov. Svoju stravu spestrite väčším množstvom ovocia a zeleniny.

Vyrážky na brade

Vyrážky v tejto oblasti priťahujú pozornosť na reprodukčný systém. Ďalšou príčinou môže byť problém s hormonálnou rovnováhou či problémy v určitej fáze menštruačného cyklu. Ak sa vyrážky objavia len raz, poprípade len počas menštruácie, stačí natrieť miesto telovým mliekom alebo zinkovou masťou. Pri častom objavovaní vyrážok na brade navštívte lekára.

Náš tip: Pre krásnu tvár bez vyrážok a zároveň plne fungujúce vnútorné orgány platí dodržiavať hlavné zásady: piť dostatočné množstvo vody, mať stravu bohatú na vitamíny a minerály, udržiavať sa v pohybe a mať kvalitný spánok.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií