Vieš, čo treba urobiť, keď ti padne mobil do vody? Dodrž tieto rady a svoj smartfón zachrániš

Vieš, čo treba urobiť, keď ti padne mobil do vody? Dodrž tieto rady a svoj smartfón zachrániš

Občas sa stane, že ti mobil padne. Ak padne na zem, tak si to odnesie maximálne displej, ktorý praskne. Čo ale keď spadne do vody?!

Čo robiť, aby si svoj smartfón zachránil?


Reakčná doba je najdôležitejšia.

Je snáď jasné, že keď sa už stane nehoda a tvoj mobil skončí vo vode, je dôležité ho čo najskôr vytiahnuť. Čím rýchlejšie ho vyberieš z vody, tým je väčšia šanca na jeho záchranu. Po vytiahnutí mobil nestláčaj veľmi pevne, to by mohlo spôsobiť, že voda by sa dostala pod tlakom ešte hlbšie do zariadenia. Tiež je veľmi dôležité rýchlo vybrať batériu. Ak sa ti to podarí do pár sekúnd, je šanca, že voda ešte nestihla poškodiť elektrické obvody. Pokračuj odstránením SIM karty a pamäťovej karty. V žiadnom prípade ale nerozoberaj svoj mobil viac, mohlo by to spôsobiť viac škody, než úžitku. Takto poškodený mobil by ti záručný servis neopravil.

Pokračuj tým, že mobil utrieš dobre savou handričkou alebo vreckovkami. Buď však opatrný, aby si tekutinu nevtrel napríklad do otvoru na pamäťovú kartu. Vlož svoj telefón na miesto, ktoré dobre viaže vlhkosť. Môžeš ho vložiť do nádoby s kuchynskou ryžou alebo použi silikagél, ktorý sa nachádza v krabiciach od topánok. Nádobu so svojim smartfónom a ryžou (alebo sikagélom) pevne uzatvor a počkaj dva dni. Ak ho po tejto dobe poskladáš a zapneš a rozsvieti sa displej – máš vyhraté a môžeš ho naďalej plne využívať. Ak by ti však ale po nejakej dobe „odišiel,“ nediv sa. Mohlo totiž dôjsť k oxidácií jemných kovových komponentoch.

5-Things-To-Do-If-You-Dropped-Your-Phone-in-Water-And-How-To-Fix-A-Wet-Smartphone

Nepoužívaj na sušenie fén!

V žiadnom prípade sa nesnaž urýchliť sušenie pomocou fénu. Horúci vzduch by zatlačil vodu ešte hlbšie do tvojho smartfónu. A tiež by mohol poškodiť hardware. Na urýchlenie nepoužívaj ani mikrovlnku – mal by si zničený nielen mobil, ale aj kuchyňu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Rekordné zisky Samsungu vďaka Galaxy S7. Zatočí sa Ti hlava!

Nezabúdaj na prevenciu.

Tak ako pri všetkom, aj v tomto prípade je dôležitá prevencia. Vyťahuj si mobil z vrecka opatrne a to najmä v prípade, že si v blízkosti vody. Ak si ale trocha nešikovný, mal by si zvážiť kúpu smartfónu, ktorý je vodeodolný.

Zdroj: androidportal.sk

Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*