fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo znamenajú emoji? Zisti, aký je skutočný význam tvojich obľúbených smajlíkov

Čo znamenajú emoji? Malá obrazovka dotykového telefónu občas nedokáže odhaliť ich pravú tvár.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prinášame Vám zoznam toho čo znamenajú jednotlivé emoji.

co znamenaju emoji

Pokiaľ toto emoji používaš na vyjadrenie prechladnutia a soplíkov, robíš chybu. Tento smajlík totiž symbolizuje podľa Japoncov únavu.

2

Ak si si myslel, že tento smajlík plače od smiechu, si na omyle. Toto emoji má pôvodne vyjadrovať človeka, ktorý má zmiešané pocity, až z toho plače.

co znamenaju emoji

Tento emotikon pôsobí všelijako, ale rozhodne nemá znázorňovať to, čo si myslíš. Ide o vyjadrenie rýchleho pohybu a je inšpirovaný japonskými komiksmi.

co znamenaju emoji

Ak si žil v tom, že takto spojené ruky znamenajú modlenie či prosenie, opäť nesprávne. Tento emotikon je opäť inšpirovaný Japoncami, ktorí takýmto zložením rúk vyjadrujú vďaku.

co znamenaju emoji

Túto emoji osôbku si si zrejme spájal s urazenou slečnou, no pravda je inde. Emotikon má symbolizovať sekretárku za prepážkou.

co znamenaju emoji

Tento smajlík pripomína fňukanie a zrejme si ho v tom zmysle i používal, no pôvodne má symbolizovať pocit úľavy po strese.

co znamenaju emoji

Tohoto smajlíka všetci používame na vyjadrenie hnevu, ale i v jeho prípade sa mýlime. Táto nahnevaná tvárička bola v skutočnosti pomenovaná ako “našpulené pery”.

Prečítajte si tiež:
Koza, hus či krčmárka. Top 15 vecí, ktoré si ľudia doniesli domov opití
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj indi100

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií