fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo znamenajú jednotlivé emoji? Zisti, aký je skutočný význam tvojich obľúbených smajlíkov

Čo znamenajú emoji? Malá obrazovka dotykového telefónu občas nedokáže odhaliť ich pravú tvár.

Máte tip? napíšte nám mailom

Žijeme v dobe, kedy emócie nahradili emotikony. Množstvo emotikonov! Emotikony šťastné, smutné, zvieracie a tie, ktoré nikdy nikto nepoužil dobre. A áno, určite ani ty.

Prinášame Vám zoznam toho čo znamenajú jednotlivé emoji.

Samozrejme, ak im väčšina populácie nejakej krajiny rozumie rovnako (aj keď podľa oficiálneho určenia nesprávnym spôsobom), nie je to problém. Samotný dôvod, prečo však ľudia “globálne” nepoužívajú Emoji správne je ten, že pochádzajú z Japonska. Predsa len v danej krajine vládne trochu iná kultúra a podobné obrázky ľudia chápu odlišne. Pozrite sa spolu s nami na niekoľko príkladov.

co znamenaju emoji

Pokiaľ toto emoji používaš na vyjadrenie prechladnutia a soplíkov, robíš chybu. Tento smajlík totiž symbolizuje podľa Japoncov únavu.

2

Ak si si myslel, že tento smajlík plače od smiechu, si na omyle. Toto emoji má pôvodne vyjadrovať človeka, ktorý má zmiešané pocity, až z toho plače.

co znamenaju emoji

Tento emotikon pôsobí všelijako, ale rozhodne nemá znázorňovať to, čo si myslíš. Ide o vyjadrenie rýchleho pohybu a je inšpirovaný japonskými komiksmi.

co znamenaju emoji

Ak si žil v tom, že takto spojené ruky znamenajú modlenie či prosenie, opäť nesprávne. Tento emotikon je opäť inšpirovaný Japoncami, ktorí takýmto zložením rúk vyjadrujú vďaku.

Prečítajte si tiež:
Čo je toto za zviera? V Thajsku bol objavený hybridný tvor

co znamenaju emoji

Túto emoji osôbku si si zrejme spájal s urazenou slečnou, no pravda je inde. Emotikon má symbolizovať sekretárku za prepážkou.

co znamenaju emoji

Tento smajlík pripomína fňukanie a zrejme si ho v tom zmysle i používal, no pôvodne má symbolizovať pocit úľavy po strese.

Tohoto smajlíka všetci používame na vyjadrenie hnevu, ale i v jeho prípade sa mýlime. Táto nahnevaná tvárička bola v skutočnosti pomenovaná ako “našpulené pery”.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj indi100

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií