fbpx
Čo znamenajú emoji? Zisti, aký je skutočný význam tvojich obľúbených smajlíkov

Čo znamenajú emoji? Zisti, aký je skutočný význam tvojich obľúbených smajlíkov

Čo znamenajú emoji? Malá obrazovka dotykového telefónu občas nedokáže odhaliť ich pravú tvár.

#1:

co znamenaju emoji

Pokiaľ toto emoji používaš na vyjadrenie prechladnutia a soplíkov, robíš chybu. Tento smajlík totiž symbolizuje podľa Japoncov únavu.

#2:

2
co znamenaju emoji

Ak si si myslel, že tento smajlík plače od smiechu, si na omyle. Toto emoji má pôvodne vyjadrovať človeka, ktorý má zmiešané pocity, až z toho plače.

#3:

co znamenaju emoji

Tento emotikon pôsobí všelijako, ale rozhodne nemá znázorňovať to, čo si myslíš. Ide o vyjadrenie rýchleho pohybu a je inšpirovaný japonskými komiksmi.

#4

co znamenaju emoji

Ak si žil v tom, že takto spojené ruky znamenajú modlenie či prosenie, opäť nesprávne. Tento emotikon je opäť inšpirovaný Japoncami, ktorí takýmto zložením rúk vyjadrujú vďaku.

#5

co znamenaju emoji

Túto emoji osôbku si si zrejme spájal s urazenou slečnou, no pravda je inde. Emotikon má symbolizovať sekretárku za prepážkou.

#6:

co znamenaju emoji

Tento smajlík pripomína fňukanie a zrejme si ho v tom zmysle i používal, no pôvodne má symbolizovať pocit úľavy po strese.

#7:

co znamenaju emoji

Tohoto smajlíka všetci používame na vyjadrenie hnevu, ale i v jeho prípade sa mýlime. Táto nahnevaná tvárička bola v skutočnosti pomenovaná ako “našpulené pery”.

Zdroj: indi100

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Najtrápnejšie fotky zo slovenskej scény tínedžerov :D
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.