fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Colníci na Luníku IX zadržali 20-tisíc cigariet bez kontrolnej známky. Šofér nič netajil, teraz čelí obvineniu

Vodiča zadržali, nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu a prípad bol odovzdaný na ďalšie konanie vyšetrovateľovi Kriminálnemu úradu finančnej správy.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.2.2023 (SITA.sk) – Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Košice zadržali na Luníku IX 20-tisíc cigariet bez kontrolnej známky, ktoré sa nachádzali na zadnom sedadle malého motorového vozidla. Informovala o tom Katarína Daňková z Colného úradu Košice.

Vodič nevedel preukázať pôvod

V utorok poobede zastavili príslušníci finančnej správy počas bežnej kontroly osobné motorové vozidlo v mestskej časti Košice – Luník IX, v ktorom sa na zadnom sedadle nachádzali dve veľké kartónové škatule. Vodič motorového vozidla sa nesnažil zatajiť skutočný obsah papierových krabíc, 1 000 kusov spotrebiteľských balení cigariet zn. Marlboro bez platnej kontrolnej známky. Vzhľadom na to, že cigarety neboli označené kontrolnou známkou a vodič nevedel preukázať pôvod ani spôsob ich nadobudnutia, vzniklo podozrenie, že za tento tovar nebola odvedená spotrebná daň, pričom únik bol vyčíslený vo výške 2 727 eur,“ informovala Daňková.

Nelegálne vyrobené cigarety

Vodiča zadržali, nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu a prípad bol odovzdaný na ďalšie konanie vyšetrovateľovi Kriminálnemu úradu finančnej správy. Vyšetrovateľ vzniesol voči uvedenej osobe obvinenie pre prečin porušenia o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru.

Prečítajte si tiež:
Vyhrážala sa zabitím so sekerou v ruke, polícia agresívnu ženu zadržala

Okrem škody vzniknutej štátu únikom na spotrebnej dani, hrozí práve spotrebiteľom nelegálne vyrobených cigariet väčšia škoda, a to priamo ohrozenie ich zdravia.

Je vysoko pravdepodobné, že nelegálne vyrobené cigarety obsahujú oveľa väčšie množstvo karcinogénnych, alergizujúcich či iných škodlivých látok ako legálne vyrobené cigarety, ktoré sú samé o sebe považované za škodlivé. Pri nelegálnych cigaretách nemožno garantovať ani kvalitu použitého papiera, filtrov či iných zdanlivo bezvýznamných súčastí cigariet.

Viac k témam: Cestná kontrola, Colný úrad Košice, Luník IX, Pašovanie cigariet, Trestný čin
Zdroj: SITA.sk – Colníci na Luníku IX zadržali 20-tisíc cigariet bez kontrolnej známky. Šofér nič netajil, teraz čelí obvineniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií