Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dievča je vplyvné a rado riskuje. Nová kampaň obľúbených tenisiek Converse definuje ženstvo

Čo podľa vás znamená byť ženou? Značka Converse si dala za úlohu definovať ženstvo vo svojej novej kampani s názvom LOVE THE PROGRESS.

Pokračovanie pod reklamou

Converse už celé desaťročia rozpráva príbehy svojich nositeľov. Tento rok sa inšpirovala ženami z minulosti i súčasnosti a povzbudzuje k tomu, aby sa vymedzili svojím osobným spôsobom. Edícia LOVE THE PROGRESS bola navrhnutá dizajnérkami Converse a propaguje silu lásky, jednoty a pospolitosti.

Pokračovanie pod reklamou
Zdroj: archív Converse

Definícia ženy

Kampaň je prepojená s inšpiratívnymi osobnosťami z celého sveta. Odhaľuje príbeh piatich žien, idúcich vlastnou cestou, ktoré slovami vyjadrili, čo pre ne znamená byť ženou. Každá svoju definíciu napísala na plátno ikonických tenisiek Converse Chuck 70.

„GIRL is disciplined, works hard and achieves.” 

Do kruhu týchto žien sa dostala herečka a aktivistka Millie Bobby Brown, prvá baletka v hidžábe na svete Stephanie Kurlow, inštruktorka sebaobrany Qin Yungquan, hudobníčka Naomi Preizler a expertka v oblasti tech Kasia Gola.

Zdroj: Archív Converse

A čo podľa nich znamená ženstvo?

  • Millie Bobby Brown, herečka a aktivistka: Anglicko – “GIRL is powerful” (Dievča je mocné.)
  • Stephanie Kurlow, prvá baletka v hidžábe: Austrália “GIRL is influential and a risk taker” (Dievča je vplyvné a rado riskuje.)
  • Qin Yungquan, inštruktorka sebeobrany: Singapur – “GIRL is a warrior” (Dievča je bojovník.)
  • Naomi Preizler, nonkonformná hudobníčka: Argentína – “GIRL is to be human” (Dievča má byť človekom.)
  • Kasia Gola, expertka v oblasti tech: Poľsko – “GIRL is disciplined, works hard and achieves” (Dievča je disciplinované, usilovné a úspešné.)
Zdroj: Archív Converse

Hlavným nápisom na nových Chuckách je “Keep Loving, Keep fighting” (Neprestávaj milovať, neprestávaj bojovať), ktorý vyjadruje podporu v boji za rovnosť a vieru lásky jedného k druhému, ktorá víťazí nad strachom.

Zdroj: vogue.cz

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií