fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čučoriedkové palacinky s vanilkovým krémom

Milé gazdinky, prinášame vám ďalší jednoduchý a rýchly recept, ktorý nám do redakcie zaslala naša čitateľka. Pri príprave obeda alebo dezertu sa tak už nemusíte trápiť, ale môžete vsadiť na náš tip – Čučoriedkové palacinky s vanilkovým krémom.

K postupu prikladám aj fotogalériu. Prajeme vám dobrú chuť!

Čučoriedkové palacinky s vanilkovým krémom

Počet porcií: 3
Čas prípravy: 45 minút
Ingrediencie:
CESTO: 700 ml polotučného mlieka
             250g hladkej múky
             1 väčšie vajce
             1 čl cukru
             štipka soli
             pár kvapiek oleja

ČUČORIEDKOVÁ NÁPLŇ: 1 čučoriedkový kompót
                                          2 dcl vody
                                          2 PL cukru
                                          2 PL Zlatého klasu

VANILKOVÝ KRÉM: Zlatý klas
                                500 ml mlieka
                                1 vanilínový cukor
Postup:
1. Najprv si zo 700 ml mlieka, múky, vajíčka, cukru a štipky soli urobíme cesto. Dôkladne rozhabarkujeme, aby sme odstránili všetky hrudky. Cesto necháme chvíľu odležať.
2. Medzitým si pripravíme čučoriedkovú náplň a vanilkový krém. Na náplň použijeme čučoriedkový kompót, z ktorého si do šálky odoberieme 1 dcl šťavy. Rozmiešame v nej 2 PL Zlatého klasu a cukor. Zvyšný kompót prelejeme do menšieho hrnca, dolejeme 2 dcl vody a privedieme k varu. Vlejeme doňho pripravenú zmes a povaríme 2 minútky.
Na vanilkový krém budeme potrebovať 500 ml mlieka, z ktorého si tiež odoberieme 1 dcl a rozmiešame v ňom zvyšný Zlatý klas a vanilínový cukor. 400 ml mlieka privedieme k varu, vlejeme pripravenú zmes a povaríme 1-2 minúty.
3. Cesto na palacinky nám chvíľu odležalo, ešte raz ho premiešame a môžeme z neho na poriadne rozpálenej panvici s kvapkou oleja upiecť palacinky.
4. Na hotovú palacinku rozotrieme čučoriedkovú náplň, dvakrát preložíme do tvaru trojuholníka, polejeme vanilkovým krémom a ozdobíme ľubovoľným ovocím alebo čučoriedkovou náplňou.
1
2
3
4
5
V prípade, že sa o svoje recepty chcete podeliť aj vy, napíšte nám na klochersk@gmail.com a my ich s radosťou uverejníme.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií