fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dajte si seriálový maratón: TOTO je 5 najlepších sitkomov z rodinného prostredia

Máte tip? napíšte nám mailom

Prichádzajú dlhé jesenné večery, počas ktorých si ľahneme pod deku a s pukancami si pozrieme obľúbený seriál. Ktoré seriálové rodiny vždy vyčaria úsmev na tvári?

Simpsonovci

Žltú rodinku z amerického Springfieldu dnes pozná asi každý. Kreslené seriály prichádzajú a odchádzajú, ale Simpsonovci sú s nami od roku 1987. Málokto na začiatku predpovedal, že práva Simpsonovci sa stanú jedným z najpopulárnejších seriálov vôbec. Rodinku tvorí otec Homer, ktorý je lenivý, trochu hlúpy milovník jedla a piva. Aj keď niekedy neoplýva veľkou mozgovou kapacitou, úprimne ľúbi svoju manželku a tri deti. Marge je svedomitá matka s vysokým modrým účesom, ktorej záleží na blahu svojich detí. Najstarší Bart je výmyselník, ktorý rád vyrába nepríjemnosti a robí ľuďom kanadské žartíky. Jeho mladšia sestra Lisa je jeho presným opakom. Svedomito sa učí, bojuje za rôzne práva, hrá na saxofón a stále číta papierové knihy. Najmladšia Meggie je batoľa, ktoré cmúľa cumeľ  a statočne mlčí. Rodinku dopĺňa pes, mačka, starý otec a priatelia, ktorí sa postarajú o úsmevné príbehy s ponaučením.

Simpsonovci
Zdroj: IMDB.com

The Middle – Taká obyčajná rodinka

Ďalšia typická americká rodina žije v meste Orson v Indiane a trápia ju bežné starosti strednej triedy. Členovia rodiny sú večne bez peňazí, ale ani to im nezabráni užívať si všetko, čo im život prinesie. Mama Frankie je ukričaná predavačka automobilov, ktorá sa stále za niečím naháňa a svoje emócie dáva veľmi rada najavo. Jej manžel Mike je jej opakom, úsmev je pre neho cudzie slovo. Pracuje v lome a dá sa povedať, že je ako tá skala. Najstarší syn Axl je športovec, obľúbenec medzi spolužiakmi a učenie mu príliš nevonia. Sue ako druhé dieťa v poradí bojuje s tým, že sa jej obyčajne nič nedarí, a preto skúša každý konkurz v škole. Je priemerným dieťaťom, ktoré sa nevzdáva, má plnu hlavu snov a bojuje za to, čo chce. Najmladší Brick je najzvláštnejšie dieťa, ktoré sa kamaráti so svojím batohom, šepká si a knihy číta naozaj všade. Stretávajú ich tie najsmiešnejšie nehody a príhody, ale vždy ukážu, že rodina je silnejšia a spolu všetko zvládnu.

Prečítajte si tiež:
Mal chrániť civilistov, no celé sa to zvrtlo. Vojenská dráma "Boj" prichádza
seriál taká obyčajný rodina
Zdroj: IMDB.com

Krok za krokom

Seriál, na ktorom mnohí z nás vyrastali, spája dve rodiny. Frank a Carol sa do seba bezhlavo zamilovali a vzali. Okrem krabíc plných vecí si do manželstva priniesli aj svoje deti a zrazu ich bolo šesť. Naučiť sa žiť pod jednou strechou znamená veľa veselých príhod, ktoré seriálové rodiny postupne zbližujú. Z postupnej nenávisti vznikajú prvé neisté spojenectvá a keď sa na scéne objaví bratranec Cody, o zábavu bude postarané. Môžeme ho označiť za klenot seriálov 90.rokov a je príjemnou nostalgiou za týmito časmi.

seriály krok za krokom
Zdroj: IMDB.com

Plný dom

Seriál, ktorý odštartoval kariéru sestier Olsenových, je práve tento. Keď Dannymu nečakane zomrie manželka, ostáva sám na tri krásne dcérky – D.J., Stephanie a batoľa Michelle. Smútok ale rozhodne nečakajte, pretože na pomoc mu prichádzajú švagor Jesse a kamarát Joey. Aj keď to nie je klasická rodina, traja chlapi sa húževnato vrhnú na výchovu malých dievčatiek a snažia sa pochopiť ich ružový svet. Našťastie je tu Rebecca, Jesseho priateľka, ktorá vnáša do všetkého ženskú ruku a poriadok.

Prečítajte si tiež:
Opäť sa pripravuje film podľa známej hry Gears of War!
Seriál Plný dom
Zdroj: IMDB.com

Alf

V podstate by to bola celkom normálna rodina. Otec Willy, mama Kate, syn Brian a dcéra Lynn. K nim patrili aj večne zvedaví susedia, bez ktorých by to skrátka nebolo ono. Všetko sa ale zmení v okamihu, keď u nich havaruje mimozemšťan Alf a úplne zmení ich životy. Milé chlpaté stvorenie má až osem žalúdkov, a tak pravidelne vyprázdňuje chladničku. Snaží sa zjesť mačku a nájsť si svoje miesto medzi ľuďmi. Alf si získal srdcia miliónov divákov po celom svete, objavil sa na tričkách, kľúčenkách či zošitoch. Stvárňoval  ho aj maďarský herec, ktorý meral menej ako meter. Seriálové rodiny tak boli obohatené o naozaj zaujímavé zážitky.

Populárna seriálová rodina
Zdroj: IMDB.com

Zdroj: CSFD.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií