Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalšia smrtiaca búrka na Balkáne si vyžiadala ľudské životy, napáchala aj rozsiahle škody

Počas stredajšej silnej búrky na Balkáne prišlo o život šesť ľudí – štyria v Chorvátsku a po jednom v Slovinsku a Bosne a Hercegovine.

22.7.2023 (SITA.sk) – Traja ľudia prišli o život v Srbsku počas ďalšej smrtiacej búrky, ktorá sa tento týždeň prehnala Balkánom. Informovali o tom v sobotu miestne médiá.

Problémy s distribúciou energie

Búrka sa v piatok najskôr prehnala cez Slovinsko, s nárazovým vetrom a hustým dažďom postupovala do Chorvátska a následne do Srbska a Bosny a Hercegoviny. Úrady hlásili problémy s distribúciou energie a rozsiahle škody, vrátane spadnutých stromov, ktoré zničili autá a strechy.

V severosrbskom meste Nový Sad našli počas búrky na ulici mŕtveho 12-ročného chlapca, ale nie je jasné, či ho zasiahol blesk alebo ho usmrtil elektrický prúd.

O život prišlo šesť ľudí

V obci Kovačica na severovýchode Srbska zomrela žena v dôsledku nadýchania sa dymu po požiari, keď blesk zasiahol strom pri jej dome. V meste Bačka Palanka na severozápade krajiny zasa zomrel muž po tom, čo sa pokúsil odstrániť elektrické káble, ktoré spadli na bránu jeho domu.

Počas stredajšej silnej búrky na Balkáne prišlo o život šesť ľudí – štyria v Chorvátsku a po jednom v Slovinsku a Bosne a Hercegovine.

Viac k témam: Balkán, Extrémne počasie, Silné búrky
Zdroj: SITA.sk – Ďalšia smrtiaca búrka na Balkáne si vyžiadala ľudské životy, napáchala aj rozsiahle škody © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií