fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalšie podozrenie: V Ružomberku hospitalizovali pacienta s príznakmi koronavírusu

Máte tip? napíšte nám mailom

V nedeľu hospitalizovali vo Vojenskej nemocnici v Ružomberku pacienta s podozrením na Koronavírus. Máme sa opäť čoho báť?  

Odkedy sa po svete rozšírili správy o ničivom koronavíruse, viaceré krajiny mobilizovali všetky záchranné zložky. Aj napriek tomu, že bol vírus doposiaľ prítomný iba v Číne, stačilo len niekoľko týždňov a preniesol sa aj do Európy. Do dnešného dňa si už vyžiadal 304 obetí a viac ako 14- tisíc nakazených pacientov.

Koronavírus zabil prvého pacienta mimo Číny

Najnovšie médiá informovali aj o prvom úmrtí mimo Číny. Obeťou je muž z Číny, ktorý pochádza z mesta Wu-chan v čínskej provincii Chu-pej. Do Filipín pricestoval spolu so ženou, ktorá sa stala prvým potvrdeným prípadom nákazy na Filipínach. V týchto okamihoch sa zotavuje v nemocnici. Správa o úmrtí bola zverejnená len krátko po tom, ako filipínska vláda oznámila, že zakáže vstup do krajiny všetkým návštevníkom prichádzajúcim z Číny. 

Začiatkom víkendu informovala nemocnica v Žiline, že personál prijal dvoch mužov s podozrením na koronavírus. Obavy celého Slovenska však boli zbytočné, pretože sa nakoniec žiadny vírus na našom území nepotvrdil.

Prečítajte si tiež:
Žiadosť o ruku v súdnej sieni: "Som vinný a pripravený na doživotie"

https://www.instagram.com/p/B8FJeNwD-Co/

„Na recepcii muži povedali, že boli v Číne a majú príznaky. Sestra to vyhodnotila ako podozrenie na koronavírus. Okamžite ich uzavreli vo vstupnej miestnosti, kde boli izolovaní a neprišli do kontaktu s inými pacientmi,“ doplnila hovorkyňa nemocnice v Žiline Lenka Záteková.

V Ružomberku hospitalizovali pacienta

Peter Pellegrini počas popoludnia vyhlásil, že ani u jedného z mužov sa nepotvrdila nákaza. V nedeľu však o možnom koronavíruse informovala aj Vojenská nemocnica v Ružomberku. Práve tam bol vo večerných hodinách hospitalizovaní muž s príznakmi, ktoré má koronavírus. Potvrdila to hovorkyňa nemocnice Petra Dišková s tým, že bližšie informácie poskytnú neskôr. 

Väčšina osôb nakazených týmto ochorením má príznaky podobné chrípke vrátane horúčok, kašľa, dýchavičnosti, podráždeného hrdla a nádchy.

View this post on Instagram

#coronavirus #itsreal

A post shared by Julio Life 848 (@julioslife848) on

Krízový výbor Svetovej zdravotníckej organizácie vyhlásil stav globálnej zdravotnej núdze. Urobil tak v súvislosti s nákazou spôsobenou novým koronavírusom 2019-nCoV, ktorý sa do viacerých krajín rozšíril z Číny. Informovala o tom na tlačovej konferencii generálny riaditeľ WHO Adhanom Ghebreyesus. 

Zdroj: ta3.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií