fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalšie výnimky: Títo ľudia prichádzajúci z Rakúska a Česka už nemusia ísť do štátnej karantény

Zdravotnícki pracovníci, opatrovatelia, ako aj sezónni zamestnanci v poľnohospodárstve a potravinárstve by už nemali mať povinnosť ísť do štátnej karantény, pokiaľ prichádzajú na Slovensko z celého územia Rakúska a Česka.

Máte tip? napíšte nám mailom

Musia sa preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 96 hodín. Predbežne o tom rozhodlo konzílium odborníkov v utorok (12. 5.).

Opatrenia majú platiť od pondelka 18. mája

Potvrdil to štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus. Dodal, že v prípade definitívneho súhlasu má úprava opatrenia pre pendlerov platiť od pondelka 18. mája.

Výnimka z povinnosti ísť do štátnej karantény sa podľa Klusa pôvodne týkala pendlerov prichádzajúcich z prihraničných krajov Rakúska a Česka. Rozšírenie výnimiek navrhol rezort diplomacie. ,,Keďže epidemiologická situácia v týchto krajinách, ako aj na Slovensku bola aj naďalej priaznivá, prirodzene sme navrhli rozšírenie na celé územie Rakúska a Českej republiky vo všetkých odvetviach zdravotníctva a opatrovateľstva,” uviedol Klus.

Do štátnej karantény by podľa Klusa nemuseli ísť ani pedagógovia, výskumníci či vedci, ktorí prichádzajú z Česka a Rakúska a preukážu sa negatívnym testom. Doplnil, že definitívne má o úprave výnimiek pre pendlerov rozhodnúť konzílium v piatok (15. 5.).

ONLINE INFO Z ÚSTREDNÉHO KRÍZOVÉHO ŠTÁBU: O ĎALŠOM OTVÁRANÍ HRANÍC A NAJMÄ SYSTÉME KARANTÉNY SA DEFINITÍVNE ROZHODNE…

Zveřejnil(a) Martin Klus dne Pondělí 11. května 2020

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií