Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dankovi sa nepáči, že Fico na samite EÚ podporil pomoc Ukrajine a skritizoval aj ministrov Hlasu

Šéf národniarov nesúhlasí s tým, že predseda vlády podporil závery samitu Európskej únie.

6.11.2023 (SITA.sk) – Predsedovi koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andrejovi Dankovi sa nepáči postoj premiéra Roberta Fica na nedávnom samite Európskej únie v Bruseli. Šéf národniarov nesúhlasí s tým, že predseda vlády podporil závery spomenutého samitu.

Lídri EÚ na samite rovnako na predchádzajúcich stretnutiach potvrdili zámer „poskytnúť Ukrajine a jej ľudu silnú finančnú, ekonomickú, humanitárnu, vojenskú a diplomatickú podporu v takej miere, ako je to potrebné“.

Toto vyhlásenie schválili zástupcovia všetkých členských krajín. „To, že to podporil Robert Fico, s tým nesúhlasím. V texte je vidieť vojenskú podporu, ale dal jasne najavo, že odmietame vojenskú pomoc,“ povedal Danko podľa webu eurointegration.com.ua s tým, že svoj postoj predostrie Ficovi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Robert Fico na samite EÚ v Bruseli (fotografie)

Danko kritizuje aj postup ministrov Hlasu. Nie je spokojný s novým ministrom školstva Tomášom Druckerom, ktorý oficiálne vyhlásil, že „mimovládne organizácie v školách nie sú problém“.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister školstva vedy výskumu a športu SR, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Summit Európskej únie, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Dankovi sa nepáči, že Fico na samite EÚ podporil pomoc Ukrajine a skritizoval aj ministrov Hlasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií