fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zapojila sa celá krajina: Dánsko pomáha vysadiť stromy cez vlastnú zbierku!

Máte tip? napíšte nám mailom

Problém odlesňovania trápi na svete mnoho krajín. Dánsko sa rozhodlo, že túto situáciu začne riešiť vlastnými prostriedkami. 

V posledných rokoch sa aktívne rieši otázka ekológie, odlesňovania či globálneho otepľovania. Mnoho ľudí sa v súčasnosti aktívne zapája ku kultúre zdravého životného štýlu, separovania odpadkov a podobne.

K národom, ktoré sa rozhodli zapojiť sa do riešenia problémov súvisiacich s odlesňovaním patrí aj Dánsko, ktoré je tak v súčasnosti prvou krajinou, ktorá zorganizovala verejnú zbierku.Týmto aktívnym prístupom tak poukázalo na to, že situáciu je nutné riešiť a skutočne sa o tento problém zaujímajú. V súčasnosti ich model prevzalo ďalších niekoľko krajín EÚ.

Dánsko sa usiluje inšpirovať aj iné krajiny

Obyvatelia tohto štátu spojili svoje sily, aby spoločne prispeli k vysadeniu stromov. Na základe verejnej zbierky, tak spoločne vyzbierali približne 2,4 miliónov eur. Práve tento obnos peňazí dokáže zaistiť to, že sa vysadí skoro 1 milión stromov. Fakt, že Dánsko nazerá na problém odlesňovania stromov v globálnom hľadisku, potvrdzuje aj to, že 20% vyzbieraných peňazí určilo nielen pre záchranu dánskych lesov, ale aj pre záchranu tropických lesov mimo územia Dánska. Organizácia, ktorá slúži na ochranu prírody uviedla, že vyhranila už 600 hektárov na výsadbu stromov.

Prečítajte si tiež:
Neuveriteľné: Muž so striekačkou plnou ejakulátu pichol ženu do zadku

Portál s názvom The Good News Network uviedol, že v súčasnosti je zbierka ešte stále aktuálna a prebieha, takže obyvatelia Dánska sa ešte stále môžu do nej zapojiť. Údajne sa prvé vysadenie stromov bude konať už v priebehu tejto jesene. Dánsko má v pláne v tejto zbierke aj naďalej pokračovať. Ďalšia zbierka je v pláne na rok 2020.

V prípade, že by sa v zbierke nachádzal dostatočný obnos peňazí, Dánsko je pripravené podniknúť ďalšie kroky. Napríklad chce zorganizovať až 30 podujatí, v ktorých by sa vysadili ďalšie stromy. Dánsko verí, že týmito svojimi skutkami bude inšpirovať aj ostatné krajiny k tomu, aby sa zapojili ku skvalitneniu životného prostredia. Riaditeľka charitatívnej organizácie menom Sara Lom sa k tejto situácii vyjadrila nasledovne: „Je to úžasný spôsob, ako zapojiť ľudí z celej krajiny, aby spoločne prispeli na dobrú vec, vypestovali rastliny a starali sa o ďalšie stromy.“

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií