fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Darujte blízkym radosť: Čo môže byť lepšie, ako venovať pohodu?

Máte tip? napíšte nám mailom

Hoci sú Vianoce už preč, neznamená to, že obdobie, keď chceme potešiť svojich priateľov, rodinu alebo známych je na najbližší rok za nami. Čakajú vás v blízkej dobe oslavy narodenín, menín alebo ste pozvaní na návštevu? Prísť s prázdnymi rukami sa nepatrí, tak nekupujte alkohol a sladkosti, ale darujte blízkym radosť!

Malá pozornosť poteší kedykoľvek

Keď sme boli deti, vždy sme sa tešili na darčeky, ktorými nás pri rôznych príležitostiach obdarúvali blízki. Čím je človek starší, tým väčšiu radosť mu robí byť práve na tej druhej strane, teda byť tým, kto obdaruje a môže tak vidieť, aký úsmev vyčarí tomu, koho sa rozhodne potešiť. Aj vám sa stáva, že keď zbadáte maličkosť, pri ktorej si spomeniete na svojho manžela, priateľku, kamaráta, hneď ju aj kúpite a len tak darujete? Však je ten pocit na nezaplatenie? A o tom to je!

Zdroj: Klocher

Namiesto alkoholu zdravie a chuť

Chystáte sa na návštevu alebo oslavu, prípadne chcete len tak niekomu zaželať k sviatku… Ako vždy, opäť sa otvára otázka, čo také dotyčnému dopriať? Síce nechcete byť neoriginálny, ale zároveň si v danej chvíli netrúfate na príliš osobné dary. Čo teda kúpite? Štandardne v takýchto chvíľach ľudia siahajú po bonboniérach, víne, prípadne fľašiach kvalitnejšieho alkoholu, pretože to je skrátka stávka na istotu. Nič tým nepokazíte, ale ani neprekvapíte. Možno by ste však predsa len mohli vystúpiť z radu a zvoliť niečo oveľa zaujímavejšie. Napadlo vám niekedy, že by ste kúpili kvalitný sypaný čaj?

Prečítajte si tiež:
Kukuričné bludisko vo Vlčkovciach zdvojnásobí rozlohu. Návštevníci sa majú na čo tešiť
Zdroj: Klocher

Prečo práve čaj?

Čaj je mimoriadne univerzálnym nápojom. Dopriať si ho môže skutočne každý – muži, ženy, tehotné či dojčiace mamičky aj tí, ktorí nepijú kávu a radi by si tiež len tak posedeli s priateľmi v kaviarni. Stačí si len vybrať, pretože v tejto oblasti máme naozaj širokú škálu druhov, chutí a vôní. Je málo pravdepodobné, že by sa medzi nami našiel človek, ktorý by si z tejto bohatej palety nevybral. Čajmi v pravom zmysle slova rozumieme len čierny, zelený a biely, ale v špecializovaných predajniach nájdeme i rôzne bylinné či ovocné zmesi. 

Zdroj: Klocher

Prečo je teda čaj tou najlepšou voľbou? Pretože takto svojim známym nedarujete len nejakú vec, darujete im čas pre seba, chvíľku pohody. Čaj je rituál, čas, ktorý vám pomôže “vyčistiť si hlavu” po náročnom dni, zrelaxovať sa a nabrať novú energiu. Predstavte si ten príjemný pocit, keď si sadnete do svojho obľúbeného kresla, otvoríte rozčítanú knižku a budete popíjať príjemný teplý nápoj takej vône a chuti, ktorá bude korešpondovať s vaším momentálnym naladením. Áno, aj to je čaj. Tak teda darujte blízkym radosť zo života!

Vyskúšali sme ich aj my

Nuž, ako by sme mohli s nadšením písať o niečom, čo sme si sami nevyskúšali? Do redakcie sme od ZLATEA dostali na ochutnávku viacero druhov veľmi chutných čajíkov. A aby sme mali ich prípravu praktickú a jednoduchú, vybavili nás aj dokonalou kanvicou a špeciálnou lyžičkou na naberanie sypaných zmesí. Nevieme si to vynachváliť. Čajové variácie sú plné rozmanitých chutí a tá vôňa! Keď si doprajeme svoju “relaxačnú” šálku, rozvonia sa celá miestnosť. Pitie čaju je pre nás zakaždým zážitkom.

Zdroj: Klocher

Už ste sa rozhodli, čo najbližšie doprajete svojim milovaným? 

Zdroj: zlatea.sk

Prečítajte si tiež:
Moderná Báthoryčka? Mladá žena sa denne kúpe v krvi, pretože sa bojí starnutia
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií