fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dáte si radšej kávu alebo čaj? Tieto nápoje vedia veľa prezradiť o svojich milovníkoch!

Máte tip? napíšte nám mailom

Existuje veľa metód a možností, ako rozlíšiť ľudí. Niekto je muž a niekto žena, niekto je pravák a niekto ľavák, niekto miluje hudbu, niekto tanec… Je mnoho možností, ako by sme mohli rozdeliť ľudí do skupín a ako by sme o nich mohli niečo zistiť. Podobne tomu bude aj v prípade kávy a čaju. Pýtate sa, ako? Jednoducho. Tieto dva nápoje totiž vedia veľa povedať o svojich milovníkoch, o ich rituáloch a spôsobe života.

Milovníci kávy

Milovníci kávy, tvz. “kávičkári”, sú veľmi aktívni ľudia, ktorí si život užívajú. Aj napriek rýchlemu spôsobu života sa však vedia zastaviť na chvíľku a v pohodlí kaviarne alebo domova si vychutnávajú teplú šálku kávy. Práve ona im totiž dáva energiu do dňa, preto pijú kávu ráno, aby sa naštartovali. Poobedňajšia káva slúži na menší odpočinok a pokec s priateľmi alebo obchodnými partnermi a večerná káva je zase odmenou za 8-hodinovú prácu.

Z prieskumu je známe, že s vekom rastie chuť na kávu. Najviac si ju totiž doprajú muži i ženy medzi 40-65 rokmi. Bežne si ľudia dávajú 2-3 šálky denne a na výber majú instantnú, mletú praženú kávu a kávové kapsule. Z prieskumu je známe, že po rozpustnej forme siahnu radšej ženy (81%), zatiaľ čo muži zvolia mletú kávu z kávovaru (54%).

Prečítajte si tiež:
Pekná postava bez cvičenia a diét? Vieme, ako na to!

kava-caj

Milovníci čaju

Milovníci čaju, tzv. “čájičkári”, sú tradičnými ľuďmi, neradi sa ponáhľajú a zbytočne sa nestresujú. Ich pohodlie si vážia, o čom svedčí aj pokojná atmosféra pri pití čaju v pohodlí domova. Medzi jeho obdivovateľov patria najmä staršie ženy, ale zahanbiť sa nenechajú ani mladí ľudia. Tí sa neboja experimentovať a radi si pochutia na exotickej chuti a vôni. Z prieskumu vyplýva, že až 90% ľudí pije pravidelne čaj, pričom jeho spotreba sa zvyšuje najmä v chladných mesiacoch, kedy šálka teplého čaju poteší a príjemne zohreje.

V súčasnosti máme na výber veľké množstvo čajov, od ovocného, čierneho cez zelený a bylinkový čaj po čerstvé čaje. Ako sme už spomínali, experimentujú najmä mladí, zatiaľ, čo medzi staršími je stálicou zelený čaj. Ženy obľubujú bylinkové čaje a muži zasa čierne. Zaujímavosťou je, že najčastejšie si ľudia dávajú čaj dopoludnia a naopak, najmenej k obedu a večer. Z výskum vyplýva, že za posledných 10 rokov vzrástla konzumácia čaju najviac u mladých dievčat a naopak, poklesla u mužov.

Akokoľvek, nech už ste milovníkom kávy alebo čaju, oba tímy sú si v podstate podobné. Obaja milujú svoj nápoj, majú svoje obvyklé rituáli a zvyky, oboch zaujíma cena, ale kvalita je pre nich aj tak rozhodujúca. Zatiaľ, čo šálka rannej kávy poriadne naštartuje do nového dňa, šálka dobrého čaju uhasí smäď a pomôže zrelaxovať. Ako je to u vás? Obľubujete viac kávu alebo čaj?

Prečítajte si tiež:
Smile for Summer: Neprehliadnuteľný doplnok, ktorý dodá šmrnc aj tomu najjednoduchšiemu outfitu. Prečítajte si rozhovor s Dominikou Prausovou, ktorá ho vymyslela

Zdroj: www.blesk.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií