fbpx
Medvede vychádzajúce z perzských kobercov? Ako to len tá Debbie Lawsonová robí?

Medvede vychádzajúce z perzských kobercov? Ako to len tá Debbie Lawsonová robí?

Britská sochárka Debbie Lawsonová pracuje tak trochu netradične – v trojrozmernom priestore.

Okrem toho, že má vo svojej pestrej zbierke aj staré perzské koberce, špecializuje sa na zvieratá, konkrétne na medvede, ktoré sa vďaka uhlu pohľadu javia, akoby z týchto kobercov vychádzali. Ako je to možné?

Debbie svoj pracovný postup prednedávnom zverejnila pre internetový portál Colossal a znel takto: ,,Najskôr si zviera sama ušijem a potom ho pomocou pevného drôtu a špeciálnej neviditeľnej pásky pripevním ku kobercu. Tým sa snažím vytvárať ilúziu, že zviera je s visiacim kobercom späté a svojim divákom tak zaručujem 3D efekt.”

Zdroj: Thisiscolossal.com

Ak vás technika Debbie zaujala, môžete si ju prísť v rámci letnej dovolenky pozrieť aj osobne. Červený medveď bol vystavený do 19. augusta 2018 v Kráľovskej akadémii umení v Londýne ako súčasť letnej výstavy, ktorú tento rok organizoval kurátor Grayson Perry. Ak ste zostali sklamaní, nezúfajte, perzského medveďa spolu s ostatnými zvieratami zo zbierky Debbie si môžete prísť pozrieť celoročne v londýnskom Town Hall Hotel. Kedy balíte kufre?

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj: Thisiscolossal.com

Zdroj, foto: https://www.thisiscolossal.com/2018/08/life-size-animals-emerge-from-persian-rugs-in-perception-defying-sculptures-by-debbie-lawson/

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Oscarový režisér prichádza s jedinečným dokumentom: Vďaka moderným technológiám premenil archívny záznam z prvej svetovej vojny na 3D film
Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.