fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V dedine Vlkolínec, v horách pri Ružomberku, prežíva rodina Rúčkových strašné prekliatie. Aj o tom je kniha slovenského autora

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenský spisovateľ Roman Kulich predstavuje drsnú knihu z prostredia rozprávkového Vlkolínca, v ktorom sa vôbec nedejú také rozprávkové udalosti, aké by ste čakali…

V dedinke Vlkolínec je usadlosť, ktorú navštevuje zohavená bytosť v spoločnosti krkavca, ktorú nazvali Havran. Odkiaľ sa tento krutý tvor vzal? Prečo im neustále ubližuje a zabíja dobytok? Deti sa odsťahujú, no po rokoch sa opäť vracajú, aby vyriešili tento problém. Kto je tajuplný Havran? Ako sa zachová otec, ktorý odišiel od matky? Prečo všetkých zožiera nenávisť a kto napokon prežije? Rodinná dráma vyvrcholí nečakaným rozuzlením, pri ktorom potečie krv…

So spisovateľom Romanom Kulichom sme pripravili krátky rozhovor

1. prečo si sa rozhodol napísať túto knihu? Mal si nejaký podnet?

Kedysi som napísal podobnú poviedku a už vtedy som sa rozhodol, že na jej základe napíšem niečo podobné a dlhšie. Chcel som aj nejaký príbeh vsadiť do okolia Vlkolínca a Bieleho Potoka pri Ružomberku, kde som sa vlastne narodil.

2. Odkedy si rozmýšľal a čo bolo tvojou motiváciou, že sa staneš spisovateľom?

Pokúšam sa písať a tvoriť už od svojich 16 rokov, takže odvtedy ma tento koníček chytil a nepustil. Motiváciou bolo hlavne to, že som si vždy rád vymýšľal rôzne príbehy, či fantastické situácie. Takže som si čosi čarbal neustále, až som napokon začal niektoré poviedky posielať do súťaží a časopisov.

Prečítajte si tiež:
V zápase s Kanadou padlo 11 gólov. Slovensko sa favorita nezľaklo

3. Aký žáner je pre teba najprijateľnejší?

Najprijateľnejší asi ten triller alebo nejaká mystery dráma, čo sa aj snažím písať. Taktiež mám rád krimi, či horor, ale nepohrdnem vôbec nijakým žánrom. Keď je dobrý príbeh, človek môže čítať hocičo a baví ho to. Samozrejme, záleží aj od spôsobu napísania textu.

4. Aký je tvoj najobľúbenejší spisovateľ a tvoja najobľúbenejšia kniha?

Moja najobľúbenejšia kniha je : Netvori z hmiel od Michaela Chrichtona a on je zároveň aj mojím najobľúbenejším spisovateľom. Je autorom rôznych známych kníh, ktoré boli úspešne sfilmované. Napríklad: Jurský park, Trinásty bojovník, Kongo či seriál Pohotovosť.

5. Čím v budúcnosti chceš prekvapiť svojich čitateľov? Pripravuješ niečo?

Už mám dokončený jeden mysteriózny príbeh z oblasti Turca a práve píšem román podľa skutočnej udalosti o jednom dievčatku, ktoré sa stane obeťou kalamity, pričom bojuje o svoj holý život.

 

l259712-1

 

Kniha Prekliatie má od čitateľov dobre hodnotenia, tu sú niektoré z nich

Juraj

Knihu som prelúskal za dva dni, takže môžem povedať, že ma to chytilo. Čo sa týka záveru, ten som taký vôbec nečakal, tiež ma dosť prekvapil. Pre mňa naozaj dobrá kniha.

Prečítajte si tiež:
Mladá žena krátko pred smrťou zanechala dojemný list o zmysle života. Jej odkaz by si mal prečítať každý

Jaro

Veľmi dobrý príbeh. Napínavé, prečítané za dva dni. Celkom fajn strávený čas pri vianočnom stromčeku. Taká jednohubka. Oceňujem nápad – rodinná kliatba. Záver ma dosť prekvapil.

Andrea

Autor nesklamal. Určite sa nebudete nudiť, ale radím nečítať pred spaním. 🙂 Napínavosť deja sa každým riadkom stupňuje, čo Vás núti čítať bez prerušenia až do konca. Ja osobne, som sa musela veľmi premáhať, aby som aspoň na malú chvíľku, knižku odložila. Strašidelnosť príbehu, je podčiarknutá prostredím, ktoré je nám známe a blízke. Ak sa radi bojíte, odporúčam.

 

Objednajte si knihu Prekliatie na TOMTO LINKU

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií