fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

86-ročný deduško sa naučil pliesť a vyrába čiapočky pre predčasne narodené deti

Máte tip? napíšte nám mailom

Vraví sa, že nikdy nie je neskoro začať sa učiť niečo nové a živým príkladom tejto múdrosti je i 86-ročný  Ed Moseley.

Nikdy v živote sa nevenoval ručným prácam, takže pletenie preňho bolo neznámou, no keď sa dozvedel o plánoch miestnej asistentky, ktorá prišla s nápadom vyrábať pletené čiapočky pre predčasne narodené deti, neváhal a okamžite vedel, že sa chce zapojiť a pomôcť.

„Nikdy v živote som neplietol,“ povedal deduško pre Inside Edition. To ho ale neodradilo od toho, aby pomohol rodičom a ich malinkým bábätkám. Ed poprosil svoju dcéru, či by ho nenaučila pliesť a tá bola z tejto jeho prosby šťastná a ochotne ho učila.

86-year-old-man-knit-tiny-hats-for-premature-babies-ed-moseley-1

„Začiatky neboli vôbec ľahké, šlo to veľmi pomaly. Prvú čiapočku som plietol viac než tri hodiny, no teraz, keď už mám prax, dokážem ju upliesť za hodinku a pol,“ pochválil sa dôchodca, ktorý už uplietol viac než 50 čiapočiek a navyše inšpiroval i ďalších seniorov z domu dôchodcov, aby sa do projektu zapojili. Dokopy vyrobili viac než 300 čiapok a neplánujú s tým prestať. Pán Moseley si dal dokonca cieľ, že stále bude pliesť denne aspoň jednu.

Prečítajte si tiež:
Ilustrátorka ukázala, ako by vyzerali slávne Disney princezné, keby žili v roku 2017

86-year-old-man-knit-tiny-hats-for-premature-babies-ed-moseley-2

86-year-old-man-knit-tiny-hats-for-premature-babies-ed-moseley-3

Zdroj: boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií