Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Emily je síce slepá, no v dekorovaní tort nenájde konkurenciu! Pozrite sa na jej úžasné výtvory

Takéto dekorovanie tort ste ešte nevideli, doslova. Hovorí sa, že keď jedno stratíte, druhé akoby ste našli. Pri strate zraku to platí dvojnásobne.

Pokračovanie pod reklamou

Emily Atheyová si vzhľadom na svoj hendikep (narodila sa slepá) nemohla nájsť dlhú dobu prácu. Ako cukrárka rozposlala životopis do 50 podnikov, no bezúspešne. Nikdy to však nevzdala.

Ako to už býva, človek sa rád sťažuje. Nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí sa sťažujú úplne na všetko na meškajúcu dopravu, zrušenie obľúbeného programu či v tomto čase aktuálne na horúčavy. Veľa ľudí si však neuvedomuje, čo všetko má. Dôležitejšie ako tieto „maličkosti” je zdravie. Tí, ktorí takéto šťastie nemali a narodili sa s akýmkoľvek hendikepom, si zväčša zdravie vážia oveľa viac ako tí, ktorí sa narodili zdraví (berú to ako samozrejmosť).

Nezastavil ju ani hendikep

Emily Atheyová, študentka Pikes Peak Community College, je typickým príkladom toho, že aj keď sa narodila slepá, môže robiť to, čo má rada. Bez ohľadu na to, že ju odmietli až na 50 miestach, kde sa uchádzala o prácu. Zaujímala sa o oblasť gastronómie, konkrétne cukrárstva. Kvôli svojmu hendikepu sa stretávala s jednou odmietavou reakciou za druhou.

Po negatívnych skúsenostiach s hľadaním si práce a s množstvom kritického hodnotenia na jej osobu, sa situácia zmenila. Dostala príležitosť ukázať, čo v nej je.

Zdroj: upsocl.com
Zdroj: upsocl.com

Majiteľ podniku Icing on the Cake, kde Emily v súčasnosti pracuje, pre upsocl.com povedal: „Je radosť pozerať sa na koláče, torty a sušienky, ktoré zdobila Emily. Nerobí jej problém pracovať s fondánom, cestom (vypĺňa ním napríklad i košíčky), ako aj plnkami do tort či koláčov. Nechápem, ako ju mohli iné podniky podceňovať, je naozaj veľmi šikovná a talentovaná. Aj napriek tomu, že nevidí, vie výborne ladiť farby a nechýba jej ani cit pre detail či estetické cítenie. Sme hrdí na to, že ju máme vo svojom tímu.”

Emily svojimi sladkými výtvormi rozdáva radosť na všetky strany. Pri práci jej nechýba úsmev, čo mnoho ľudí vzhľadom na aktuálnu prácu nemôže povedať. Tí, ktorí ju poznajú, tvrdia, že je skvelým zdrojom inšpirácie pre tie dievčatá, ktoré sú v jej veku a nedarí sa im nájsť prácu. Odkazuje im, aby sa nevzdávali a išli za svojím snom.

Pokračovanie pod reklamou

Na stránke facebook.com, prostredníctvom ktorej cukrárstvo prijíma i objednávky, má množstvo pozitívnych ohlasov, dokonca ľudia spoločnosti ďakujú, že toto hendikepované, no talentované dievča prijali. 

Povedali by ste, že túto tortu zdobilo slepé dievča?

Zdroj: facebook.com/Icingonthecakecoloradosprings
Zdroj: facebook.com/Icingonthecakecoloradosprings

To, že hendikepom sa život nekončí, dokazujú aj Mariusz a Mariam, ktorí tvoria nádherné obrazy. Nikto by netipoval, že ich namaľovali ústami.

Zdroj: upsocl.com, facebook.com/Icingonthecakecoloradosprings, instagram.com/Icingonthecakecoloradosprings

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií