Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Demokrati žiadajú od Fica informácie, či Slovensko príde o eurofondy a chcú vedieť, aké budú nasledovné opatrenia (video)

Politický subjekt takto reaguje na informácie z Európskej komisie, ktorá Slovensku zaslala viacero listov.

12.4.2024 (SITA.sk) – Strana Demokrati listom žiada od predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) informácie o tom, či Slovensko príde o eurofondy. Od premiéra požadujú, aby jasne a promptne informoval verejnosť, čo bude robiť, aby Slovensku neboli pozastavené eurofondy ani prostriedky z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Hrozba pozastavenia eurofondov

Politický subjekt takto reaguje na informácie z Európskej komisie, ktorá Slovensku zaslala viacero listov, v ktorých sa pýtala napríklad na zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry.

„Vzhľadom na opakujúce sa informácie z prostredia Európskej komisie je zrejmé, že Slovenskej republike hrozí pozastavenie finančných prostriedkov z Európskej únie,“ konštatujú Demokrati v liste.

„Vo svojich vystúpeniach často spomínate, kto všetko môže za to, že Slovensku hrozí zastavenie týchto financií z Európskej únie,“ píšu ďalej v liste Ficovi a odkazujú mu, že za to nie sú zodpovední ani občania SR, ani opozícia, ale že je to jeho zodpovednosť.

Zodpovednosť za kroky vlády

„Vy ste prišli s novelou trestných kódexov, ktorá zrušila Úrad špeciálnej prokuratúry, Vy chcete oklieštiť a ,normalizovať‘ RTVS, preto žiadne výhovorky z Vašej strany nie sú namieste,“ uvádzajú s tým, že on, ako premiér a predseda Smeru, je zodpovedný za kroky vlády aj za kroky vládnej koalície v parlamente.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„My sa nedržíme hesla, ,čím horšie pre vás, tým lepšie pre nás‘, naopak, nechceme, aby Slovensko prišlo o peniaze z Európskej únie, pretože sú to peniaze, ktoré pomáhajú zlepšovať život všetkých občanov. Z tohto dôvodu Vás žiadame o informácie, aké konkrétne kroky idete podniknúť Vy ako predseda vlády Slovenskej republiky, aké kroky ide podniknúť vláda Slovenskej republiky a aké kroky ide podniknúť vládna koalícia, aby Slovenská republiky neprišla o peniaze z Európskej únie,“ uviedli Demokrati v liste.

Doplnil tiež, že od predsedu vlády očakávajú predstavenie konkrétnych krokov k tomu, aby Slovensko o európske peniaze neprišlo.

„Výhovorky, zastrašovanie alebo hrubosť nepomôžu. Riziko zastavenia peňažných prostriedkov z Európskej únie je tu na základe Vašich krokov, preto očakávame, že pred zodpovednosťou nebudete utekať, ale konať,“ uzatvárajú list, pod ktorým sú podpísaní predseda Demokratov Jaroslav Naď a podpredseda strany Juraj Šeliga.

Viac k témam: Eurofondy, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Plán obnovy a odolnosti SR, Podpredseda strany Demokrati, predseda Smeru, Predseda strany Demokrati, slovenský premiér
Zdroj: SITA.sk – Demokrati žiadajú od Fica informácie, či Slovensko príde o eurofondy a chcú vedieť, aké budú nasledovné opatrenia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií