Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Demonštranti donútili výletnú loď opustiť prístav Batumi, ruskí turisti pobúrili Gruzíncov rečami o Abcházsku

Protiruské protesty vypukli po tom, ako časť ruských turistov na lodi povedala gruzínskym médiám, že sú stúpencami ruskej vojny proti Gruzínsku z roku 2008.

28.7.2023 (SITA.sk) – Výletná loď Astoria Grande s približne 800 pasažiermi na palube vrátane ruských občanov bola nútená vo štvrtok opustiť gruzínsky čiernomorský prístav Batumi.

Dôvodom bol protest skupiny Gruzíncov proti jej prítomnosti. Loď prístav opustila v ten istý deň, v ktorý tam prišla z ruského Soči. Informuje o tom portál rferl.org.

Protiruské protesty v gruzínskom prístavnom meste Batumi a v metropole Tbilisi vypukli po tom, ako časť ruských turistov na lodi povedala gruzínskym médiám, že sú stúpencami ruskej vojny proti Gruzínsku z roku 2008.

Podľa týchto turistov Rusko vtedy „oslobodilo“ Abcházsko. Ide o separatistický gruzínsky región, nad ktorým Gruzínsko počas konfliktu z roku 2008 stratilo kontrolu.

Protestujúci Gruzínci pálili ruské vlajky a rozvinuli transparenty s protiruskými heslami.

Viac k témam: Abcházsko, Demonštrácia, Rusko-gruzínska vojna, výletná loď
Zdroj: SITA.sk – Demonštranti donútili výletnú loď opustiť prístav Batumi, ruskí turisti pobúrili Gruzíncov rečami o Abcházsku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií