fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Desaťtisíce domácností na Slovensku sú momentálne bez elektriny. Môže za to silný vietor

Máte tip? napíšte nám mailom

Stred Slovenska sa po mimoriadne veternej noci zobudil do nepríjemnej situácie. 

Asi 30-tisíc domácností je bez elektriny, hovorca Stredoslovenskej distribučnej Marek Gejdoš potvrdil, že vyše 400 trafostaníc je mimo prevádzky. Elektrikárov dnes čaká náročný deň.

V noci zasahovalo 310 hasičov pri 136 udalostiach, pričom najhoršie to bolo v Žilinskom kraji. Tam zasahovali pri 35 udalostiach, v Banskobystrickom kraji 33-krát, v Prešovskom kraji boli hasiči privolaní k 28 udalostiam. V Trenčianskom kraji zasahovali 14-krát a ich pomoc bola potrebná aj v Bratislavskom kraji, kde zasahovali 12-krát.

„Najčastejšie hasiči pomáhali pri odstraňovaní popadaných stromov zo striech, cestných komunikácií a zaparkovaných vozidiel, v niekoľkých prípadoch odstraňovali aj strhnuté strechy. Na odstraňovanie následkov silného vetra bolo nasadených 108 kusov hasičskej techniky,” informovali na svojej sociálnej sieti.

https://www.facebook.com/prezidiumhazz/posts/1655293191252558

Problémy pretrvávajú aj na východe

Aj na východnom Slovensku kvôli silnému vetru popadali stromy, tie zároveň strhli vedenie. Vez elektriny je takmer 8900 odberných miest.

„Najviac sú zasiahnuté lokality Poprad, Kežmarok, Svit, Ždiar, Podspády, Javorina, Veľká Franková, Osturňa, Matiašovce, Havka, Malý Slavkov, Rakúsy, Hnilec, Spišská Belá, Ostrovany, Šarišské Michaľany, Orkucany a Sabinov,” povedala Andrea Forbergerová z Východoslovenskej distribučnej.

Prečítajte si tiež:
Príbeh tohto vegána vás dostane do kolien. Začal cvičiť, svaly narástli a dnes inšpiruje ľudí po celom svete

Vietor sužuje aj Nemecko a Česko

Zlé poveternostné podmienky majú svoju dohru. V Nemecku zahynul 47-ročný vodič, na vozidlo ktorého spadol strom. Stalo sa to asi 100 km severovýchodne od Kolína nad Rýnom. Popadané stromy majú za následok aj meškanie vlakov.

U našich susedných Čechov počasie takisto komplikuje dopravu. Vietor miestami dosahoval rýchlosť orkánu. Bez elektriny hlásia asi 360-tisíc domácností, na pondelok doobeda (11. 3.) dokonca meteorológovia varujú pred povodňami, ktoré hrozia na juhu Čiech.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií