fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Deťom z detského domova v Podolínci páchatelia ukradli oblečenie aj obuv

Za krádežou sú mladí od 14 do 21 rokov, už čelia obvineniu.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Množstvo zimného i letného oblečenia, obuvi, ako aj rôzne osobné veci zmizlo zo skríň deťom z detského domova v Podolínci (okres Stará Ľubovňa). Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru Stará Ľubovňa už vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovanie domovej slobody spáchaného v súbehu s trestným činom krádeže.

Ako dnes informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, išlo o opakovanú krádež, ktorá sa stala ešte popoludní 6. januára a následne dopoludnia 7. januára. Zlodeji podľa jej slov vošli do objektu, prešli do obytnej časti, vylomili dvere skríň a odcudzili spomínané veci.

Vyšetrovanie prípadu preukázalo, že skutku sa dopustilo spolu päť osôb, vo veku od 14 do 21 rokov. Pochádzali z Lomničky a z Kolačkova. Okresný vyšetrovateľ týmto osobám vzniesol obvinenie z uvedených trestných činov, ktoré spáchali formou spolupáchateľstva. Obvinení sú momentálne stíhaní na slobode.

Viac k témam: deti z detských domovov, Krádež, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Deťom z detského domova v Podolínci páchatelia ukradli oblečenie aj obuv © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Značky Samsung a by Janatini predstavujú limitovanú edíciu puzdier Floral Fantasy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií