fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Diaľnicu na východe Srbska museli uzavrieť po úniku čpavku z vlaku, ktorý sa vykoľajil v meste Pirot

Zdravotnícku pomoc v nemocnici v meste Pirot vyhľadalo viac ako 50 ľudí a pätnástich previezli do nemocnice v meste Niš.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.12.2022 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná diaľnica na východe Srbska bola v pondelok uzavretá po úniku čpavku. V oblasti uzavreli aj školy a verejné inštitúcie.

Mimoriadnu situáciu v meste Pirot pri hraniciach s Bulharskom vyhlásili po tom, ako sa tam v nedeľu večer vykoľajil vlak prevážajúci čpavok.

„Nehodu pravdepodobne spôsobila zlá infraštruktúra,” povedal na tlačovej konferencii srbský minister infraštruktúry Goran Vesič. Dodal, že úrady preskúmajú, či neboli porušené prísne postupy pre transport toxických materiálov.

Pondelkové merania v meste Pirot, ktoré leží len niekoľko kilometrov od miesta vykoľajenia vlaku, nepreukázali prítomnosť čpavku v ovzduší ani vo vode. Miestne úrady však ľuďom aj tak odporúčajú, aby boli opatrní a zostávali v interiéroch.

Zdravotnícku pomoc v miestnej nemocnici vyhľadalo viac ako 50 ľudí a pätnástich previezli do nemocnice v meste Niš, informovala srbská štátna televízia RTS.

Viac k témam: Čpavok, Vykoľajenie vlaku
Zdroj: Webnoviny.sk – Diaľnicu na východe Srbska museli uzavrieť po úniku čpavku z vlaku, ktorý sa vykoľajil v meste Pirot © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií