Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Diery v obrane a príliš veľa priestoru pre súpera. Ramsayho mrzí prehra s Nemcami, ale verí v zlepšenie (video+foto)

Po dni voľna Slováci nastúpia v nedeľu proti hráčom Kazachstanu. V tomto stretnutí musia bodovať naplno, ak chcú pomýšľať na postup do štvrťfinále.

11.5.2024 (SITA.sk) – Diery v obrane a príliš veľa priestoru pre Nemcov na strely spomedzi útočných kruhov. A najmä výkon, ktorému chýbal prívlastok kolektívny.

Aj takto pomenoval tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay dôvody prehry 4:6 v prvom zápase na majstrovstvách sveta v Česku proti Nemcom.

Nemci nás chytali do pasce

„Urobili sme nejaké chyby. Mali sme miestami až príliš odstúpenú obranu a boli v nej diery. Potom mali Nemci možnosť strieľať zo stredu. Chytali nás do pasce. Hrali sme príliš individuálne, nie ako celá päťka. Takým spôsobom neuspejeme,“ skonštatoval Craig Ramsay pre slovenské médiá v Ostrave.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Jeden z kľúčových momentov bol úvodný gól Nemecka, po ktorom si slovenskí tréneri vzali výzvu, lebo boli presvedčení o svojej pravde.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2024: Slovensko – Nemecko (fotografie)

Výzva bola neúspešná a z následnej presilovej hry pridali nemeckí hokejisti druhý gól.

„Z nášho pohľadu bol Nemec v bránkovisku a zatlačil na Škorvánka. Rozhodcovia to však takto nevideli. Bol to určite risk, ale všetci verili, že útočník bol v bránkovisku a tlačil na brankára. Keď si pri výzve veríte, tak ju zoberiete,“ vysvetlil Ramsay.

Je to o budovaní tímu

Skúseného kanadského sedemdesiatnika mrzí úvodná prehra na turnaji, ale zároveň verí, že nastane zlepšenie.

>>> Slovensko na MS v hokeji 2024

Pre mňa je veľmi dôležité, aby sa na seba každý hráč pozrel a vedel si povedať, že viem hrať ešte o niečo lepšie a viem viac podporiť svojich spoluhráčov. Je to o budovaní tímu. Veľa hráčov prišlo neskôr a vtedy to vie byť niekedy o niečo náročnejšie. Myslím, že nájdeme cestu späť, aby sme hrali zase náš štýl. Budeme útočiť a hrať spoločne všetci piati na ľade,“ povedal Ramsay na webe sport.sk.

Po dni voľna Slováci nastúpia v nedeľu krátko po poludní proti hráčom Kazachstanu. V tomto stretnutí musia bodovať naplno, ak chcú pomýšľať na postup do štvrťfinále.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2024: 1. deň /10. máj (fotografie)

Chceme počuť podporu medzi hráčmi, nech si pomáhajú a hľadajú cesty, ako byť úspešnejší. Verím, že nájdeme cestu späť k lepšiemu kolektívnemu výkonu,“ dodal Ramsay.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024, Slovensko na MS v hokeji 2024
Zdroj: SITA.sk – Diery v obrane a príliš veľa priestoru pre súpera. Ramsayho mrzí prehra s Nemcami, ale verí v zlepšenie (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií