fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nie je jej čo závidieť! Telo Natalie Cooper nedokáže stráviť nič iné len Tic Tac

Máte tip? napíšte nám mailom

Natalie je dievča, ktoré môže jesť iba Tic Tac. Trpí totiž zvláštnou chorobou. Jej telo iné jedlo nedokáže stráviť.

Lekári nad ňou len krútia hlavami. Hoci má Natalie normálne jedlo rada, nemôže ho jesť. Je to kvôli tomu, že jej telo ho hneď vyvráti. „Ja mám jedlo rada. Napríklad čokoládový koláč. Ten som schopná zjesť na posedenie. Lenže akonáhle si dám zopár súst, hneď ich vyvrátim,“ opisuje svoju nočnú moru Natalie.

Lekári si najprv mysleli, že ide o bulímiu. Lenže po bližších vyšetreniach sa podozrenie na túto chorobu nepotvrdilo. Preto urobili experiment. Po jedle jej podávali mentolové cukríky rôznych značiek.

dievča ktoré môže jesť iba Tic Tac
Zdroj: pixabay.com

„Jediné mentolky, ktoré môj žalúdok udržal, boli práve cukríky Tic Tac. Tie teraz jem pravidelne, hlavne ak som hladná. Dajú mi trocha energie, ale možno je to skôr len placebo. Ide totiž o jediné jedlo, ktoré nevyvrátim, takže sa po nich cítim sýtejšia,“ vysvetľuje dievča.

Kvôli tejto závažnej chorobe musia extra chudé dievča z Anglicka živiť lekári umelo. Špeciálnou trubicou jej do tela dodávajú potrebné vitamíny a proteíny. Ako ale vraví sama, najradšej by si dala normálny obed. Nemá však na výber.

Prečítajte si tiež:
Keramikár Tibor: Písali mi ľudia z Argentíny, Brazílie aj Chile a začali ma volať slovenský viking

Hoci sa Natalie Cooper, dievča, ktoré môže jesť iba Tic Tac, túži poriadne najesť, sú aj takí ľudia, ktorí sa jedlu schválne vyhýbajú. Hranica medzi túžbou po krajšom tele a chorobnou posadnutosťou môže byť tenká. Exorexia je nebezpečný fenomén, o ktorom sme už v minulosti písali.

Zdroj: pressreader.com, magazin.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií