fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tínedžerka, ktorá minulý týždeň spadla z reštaurácie UFO, je v stabilizovanom stave

Niektoré slovenské médiá nepravdivo informovali, že pád neprežila

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislava 27. mája (TASR) – Stav maloletého dievčaťa, ktoré minulý týždeň spadlo zo strechy bratislavskej vyhliadky na Moste SNP, je stabilizovaný.

TASR o tom informovala hovorkyňa Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) Dana Kamenická.

Zdravotný stav pacientky je stabilizovaný, je pri vedomí a komunikuje. Prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie mimoriadne náročnej situácie rodiny a rovnako lekárov a ostatného personálu kliniky, aby mohli nerušene vykonávať svoju prácu. Robia všetko pre to, aby pacientke pomohli,” informovala Kamenická aj v mene rodiny maloletej pacientky v snahe zabrániť šíreniu nepodložených informácií. Dievča utrpelo polytraumu v dôsledku pádu z výšky.

Rodina pacientky zároveň ďakuje lekárom a sestrám NÚDCH a všetkým, ktorí sa na záchrane mladého života podieľali a podieľajú, za profesionálny a empatický prístup.

Z vyhliadky bratislavského Mosta SNP malo dievča spadnúť dole na zaparkované auto ešte minulú stredu (22. 5.) popoludní. Z miesta ho odvážali záchranári v kritickom stave.

Nový čas uverejnil nepravdivú informáciu

Denník Nový čas v dnešnom tlačenom vydaní aj na internete uverejnil článok o tom, že dievča, ktoré spadlo z reštaurácie UFO z mosta nad Dunajom, zomrelo. Nie je to pravda.

Píše o tom portál omediach.com. V článku Študentka z Nových Zámkov cestovala za smrťou 90 km: Johannka († 16) po páde z reštaurácie UFO zomrela Nový Čas napísal, že „pád z 90-metrovej výšky síce prežila, no neskôr na následky zranení zomrela…. V piatok svoj boj o život definitívne prehrala.“ Redakcia žiaden zdroj tejto informácie v článku neuviedla. Nový Čas si však dal námahu s tým, že „zisťoval, prečo študentka nebola cez deň v škole a čo predchádzalo tragédii“ a urobil k textu aj infografiku.

Prečítajte si tiež:
Šokujúca správa z Buckinghamského paláca. Táto strašná choroba údajne trápi kráľovnú Alžbetu II.

Nepravdivú informáciu prebrali od Nového Času niektoré ďalšie médiá. Napríklad český bulvárny web extra.cz, ktorý dodáva, že ide o „veľkú tragédiu opradenú záhadou.”

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií