fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP európske destinácie na digitálny detox, ČASŤ II.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vraciame sa k seriálu o najlepších destináciách na digitálny detox!

Po prvej päťke vám predstavíme ďalšie kvinteto miest v Európe, ktorých návšteva vás podnieti k tomu, aby ste žili a slobodne dýchali bez neustáleho čumenia do telefónu. Keďže ide o miesta na našom kontinente, nemusia vás vyjsť extrémne draho a môže si to dovoliť aj obyčajný smrteľník.

Pozrime sa teda, aké sú možnosti:

  • Durbuy (Belgicko)

https://www.instagram.com/p/BkdfZcOgHzj/?taken-at=242903622

Durbuy je pravdepodobne najkrajšia destinácia vo Valónsku (jeden z troch administratívnych regiónov Belgicka). Najmenšie mestečko na svete má všetko, čo potrebuje: dobré reštaurácie, zábavné parky zamerané na aktivity v prírode, športové aktivity, lahodné miestne špecialitky a svoju autenticitu. Staré stredoveké mesto vás pozýva na prechádzku po vydláždených uličkách a objavovanie množstva turistických chodníkov kedykoľvek počas celého roka. Môžete si zahrať golf, ochutnať lokálne jedlá alebo dokonca hľadať tú správnu cestu v slávnom bludisku.

  • Národný park Soomaa (Estónsko)

Síce sme tam reálne neboli, ale z fotiek usudzujeme, že lepšie miesto na detox od digitálnych prístrojov v Európe nenájdete. Budete ponorení do prírody v jednom z najkrajších národných parkov na európskom kontinente. Je tu skutočne veľa vecí, ktoré sa dajú robiť – kanoistika v lese, cez zimu turistika na bežkách alebo skrátka pozorovanie vtákov, jeleňov, diviakov, rysov či medveďov. Jediným dôvodom na použitie telefónu je fotenie tohto všetkého – fotenie neskutočnej prírody, ktorá vás zovšadiaľ obklopuje.

  • Skagafjordur (Island)

Celý Island je proste… Island! A je v podstate jedno, kam sa vybrať na tomto ostrove. Skagafjordur je jednou z historicky najznámejších oblastí Islandu a nazýva sa aj Mekkou islandských koní. Objavujte prírodu v divočine a vychutnajte si skutočný detox v tejto destinácii. Skagafjordur je krajina dobrodružstva pre všetkých a ponúka širokú škálu aktivít v krásnom prostredí. Chcete si vyskúšať rafting na ľadovcových vodách, lyžovať sa na vrchu Trollaskagi, jazdiť na koni v krajine s úžasnými výhľadmi, plaviť sa na ostrov Drangey, ponoriť sa do miestnej histórie, oddýchnuť si v prírodných kúpeľoch, užívať si kúzlo polárnej žiary v zime? Skagafjordur je to pravé orechové. (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

  • Údolie Soča (Slovinsko)

https://www.instagram.com/p/Bkex1SMFd0M/?tagged=so%C4%8Da

Zhlboka dýchajte, žite, zabudnite na pracovný tlak či starosti každodenného života, nechajte mobil niekde v zásuvke, naskočte na bicykel a buďte ohromení vznešenosťou tejto krajiny. Malebné údolie je rajom pre vodné športy na rieke Soča (rafting, jazda na kajaku, kanoe, hydrospeed atď.), paraglajding, rybárčenie, horolezectvo či horská cyklistika. Je tu aj botanická záhrada Alpinetum Juliana – lákadlo pre milovníkov prírody a botaniky. Početné turistické trasy vedú k mnohým prírodným pamiatkam, ako sú rokliny Soča a Tolminka alebo vodopád Kozjak.

  • Kuldiga (Lotyšsko)

Dnešný výber ukončujeme v jednej z pobaltských krajín. Utečte do tejto oblasti, zabudnite na svojho šéfa či kopy mailov, nastavte si v telefóne režim lietadlo a užívajte si chvíle v Kuldige, jednom z najkrajších miest v Lotyšsku. Čarovná a očarujúca Kuldiga (západné Lotyšsko) sa nachádza menej ako dve hodiny jazdy od Rigy, hlavného mesta. Kuldiga si zachovala svoj stredoveký vzhľad a šarm so svojou architektúrou. Kopce a údolia sú na jeseň červené, okrové, sýtozelené aj sivé, no krajina je ohromujúca počas celého roka.

Čo je vaším favoritom?

Zdroj: https://www.europeanbestdestinations.com/best-of-europe/best-destinations-for-digital-detox/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií