fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľné! Plavkyňu diskvalifikovali kvôli malým plavkám

Máte tip? napíšte nám mailom

Breckynn Willis, 17-ročná americká študentka strednej školy, bola diskvalifikovaná z plaveckej súťaže za „trestný čin súvisiaci s jej uniformou“. Mala na sebe to, čo všetci. Plavky svojho tímu.

Neuveriteľné!  Potom ako Breckynn vyhrala jedny zo štyroch pretekov, ju organizátori súťaže diskvalifikovali. Dôvod? Podľa nich boli jej plavky príliš malé a nedostatočne zakrývali jej zadok. Podľa magazínu „L’Obs“, rozhodca zrušil víťazstvo 17-ročnéj plavkyne, pretože videl „ako sa jedna polovica zadku dotýka druhej“. Tento neuveriteľný príbeh sa odohral 6.septembra 2019 v Anchorage na Aljaške.

Neuveriteľné! Plavkyňa diskvalifikovaná, pretože jej plavky boli príliš malé
Zdroj: Unsplash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reakcie proti rozhodnutiu rozhodcu na seba nenechali dlho čakať. Lauren Langford, trénerka iného tímu, verejne napadla toto rozhodnutia a označila ho ako rasistické. Zároveň tvrdí, že mladá plavkyňa bola sankcionovaná kvôli svojmu etnickému pôvodu a morfológii. Lauren Langford na svojom blogu píše:

„Tieto mladé plavkyne nie sú potrestané, pretože nosia svoje plavky provokatívne alebo škandalózne. Sú potrestané kvôli ich širokým bokom, rozvinutej hrudi a ich tmavej pleti, ktorá ich odlišuje od ich štíhlych a väčšinou bledých súperiek či členiek tímu.“

Školské úrady nakoniec zrušili kontroverzný trest rozhodcu, ktorý bol považovaný za ťažký a zbytočný. „Toto rozhodnutie bolo založené výlučne na tom, ako sa štandardná školská uniforma prispôsobila tvaru tela“, uviedlo vo vyhlásení mesto Anchorage, pod ktoré organizátori súťaže patria. Plavkyňa si nakoniec mohla ponechať svoje víťazstvo. Našťastie!

Prečítajte si tiež:
Čo študovať, aby ste sa HNEĎ zamestnali? Tu je ZOZNAM!
Zdroj: heavy.com

Trénerka sa s podobným správaním nestretla prvýkrát

Lauren Langford tiež uviedla, že s takýmto správaním spoločnosti sa nestretla prvýkrát. Vraj si raz jeden z rodičov odfotil zadok jednej z plavkýň, rozoslal ho cez sociálne siete ostatným rodičom a protestoval, že by malo mať dievča iný typ plaviek. Presne tak, čítate správne, dievča. Tento rodič mal byť dávno stíhaný, nakoľko si fotku urobil bez jej súhlasu a ešte ju aj zverejnil na sociálnych sieťach. Bez ohľadu na pôvod, rasu alebo proporcie by mal každý dospelý dieťa chrániť a nie ho vystavovať verejnému zosmiešňovaniu.

Aký máte na to názor vy? Myslíte si, že takéto správanie je v poriadku?

Srí Lanka obnovuje trest smrti obesením: Neuveríte, ako hľadali katov!

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií