fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

DIY: Túžite po ozdobe do vlasov ako z bižutérie? Vyrobte si ju! Je to jednoduché, rýchle a trendy…

Máte tip? napíšte nám mailom

Túžite po špeciálnej ozdobe do vlasov? Hľadáte nejaký extra doplnok, ktorý vás odlíši od všetkých ostatných? Tak potom ste na správnom mieste.
Dnes vám ukážeme, ako si môžete vyrobiť elegantnú, ale zároveň trendy sponu do vlasov alebo brošňu.

Potrebujete:
látku
nitku
nožnice
taviacu pištoľ
gombík
sponku alebo spinku

Postup:

1. Vyberte si látku, z ktorej chcete mať sponu do vlasov a vyrežte si z nej minimálne 5 okrúhlych koliesok. Následne zoberte jedno koliesko, ktoré prehnite na polovičku a potom opäť na polovičku, aby vám vznikol taký malý trojuholníček.

2. Ten zošite s niťou na tej oblej časti, pričom niť prepletajte z hora dole a z dola hore. Hneď ako to budete mať, stiahnite oba konce nite čo najviac k sebe, aby vám vznikol malý lupienok. K nemu budete potom pridávať ďalšie lupienky, ktoré rovnakým spôsobom spravíte.

3. Pridaním ďalších lupienkov vám vznikne celá kvetinka, ktorú stiahnete opäť nitkami. Ak bude kvetinka dostatočne veľká, tak oba konce nite spojíte a urobíte uzol, aby sa vám lupienky nerozpadli.

Prečítajte si tiež:
10 tipov na ekologické Vianoce

4. Ako môžete vidieť, v strede vám vznikne diera, ktorú potrebujeme niečim zakryť. Vybrať si môžete medzi gombíkom alebo látkou. My sme sa rozhodli použiť gombík, ktorý na vrchu prilepíme za pomoci pištole. Na spodnú časť sme prilepili kúsok látky, aby sa spodná časť mohla prilepiť ešte na sponku alebo prepichnúť brošňou.

Tak čo vy na to? Vyskúšate tento postup a vytvoríte si aj vy nejakú tu ozdôbku? Celý postup nájdete aj na tomto videu

Zdroj: www.youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií