fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dlho ste nejazdili? Pomôžeme vám tento strach prekonať

Máte tip? napíšte nám mailom

Mnohí ľudia, ktorí zvládli spraviť vodičák, po absolvovaní skúšok prestali jazdiť. Môže za to najmä strach z niečoho nového. Predsa len, ak veziete niekoho a máte za neho plnú zodpovednosť, bojíte sa, že jazdu nezvládnete.

 Ak ale potrebujete jazdiť a stále sa obávate toho najhoršieho, poradíme vám, ako tento strach prekonať. Vôbec nebude záležať na tom, či budete mať úplne nové osvetlenie ŠPZ, alebo nie.

Dodržte slovo

Možno ste už prisľúbili svojim známym, že sadnete za volant, ale potom ste znenazdajky zmenili názor a boli ste absolútne proti tomu, že si sadnete za volant. Sústreďte sa na to, čo ste sľúbili. Aj keby s vami klepe a máte chuť zaliezť pod perinu, sadnite si za volant a skúšajte. Samozrejme, nemusíte hneď vyjsť na cesty a ísť cez mesto. Môže sa stať, že stretnete niekoho, kto akurát chodí do autoškoly. Môže vás to v konečnom dôsledku povzbudiť, pretože ste na tom lepšie. Vy už vodičský preukaz máte!

Skúšajte na parkovisku

Prečítajte si tiež:
Nechajte si poradiť: Tipy na jesenné trendy, ktorými očaríte tento rok

Najprv začnite skúšať základy, ako parkovanie, cúvanie, rozbiehanie a až potom skúste kratšie trasy na cestách. Odporúčame najmä tie kratšie, kde nemusíte ani tak príliš často preraďovať rýchlosť. Dávajte si pozor, aby ste nešli moc ku krajnici. Je to síce začiatočnícka chyba, ale pravidelným tréningom sa vám ju podarí odstrániť. Ak vás poteší a najmä povzbudí výber auto žiaroviek LED T10, pokojne si ich zájdite kúpiť. Myslite na to, že trucovaním a neskúšaním sa do toho nikdy nedostanete. A mať auto v dnešnej dobe je veľká výhoda, preto skúšajte, skúšajte a ešte raz skúšajte.

Foto: Pixabay

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií