fbpx
Dnes je deň otcov. Môžete ho stráviť takto:

Dnes je deň otcov. Môžete ho stráviť takto:

Postupne, plynutím rokov si človek uvedomí, že najkrajší darček, ktorý môže niekomu dať, je čas. Spoločne strávený čas, príjemné zážitky a milé spomienky.

Rodičia sa o svoje deti celý život starajú, venujú im svoju pozornosť a lásku, vždy budú v ich očiach tými malými drobcami s ich detskými radosťami a starosťami, ale deti im nie vždy prejavia svoju vďaku a opätujú starostlivosť, ktorú si zaslúžia. Máj patrí mamám a 17 jún je dňom otcov. Skúste si spomenúť na všetko pekné, čo ste spolu s otcami a rodičmi prežili a vymyslieť program, ktorý by ste si užili všetci spolu.

 

Garden party alebo grilovačka

V dospelosti, keď má každý svoj vlastný život, je vzácne nájsť si čas na strávenie spoločných chvíľ s preto treba využiť každú príležitosť, akou je napríklad deň otcov. V lete sa priam ponúka usporiadanie záhradnej oslavy, grilovačky  alebo opekačky. Rodina spolu, výborné jedlo, hry, dobrá nálada, jednoducho pohoda. Otcovia určite ocenia možnosť realizovať sa pri grile a pripraviť svoje vychýrené špeciality, burgre alebo napríklad rebierka. Navyše, sladkou bodkou v podobe torty, koláčika alebo iného dezertu ho určite potešíte.

 

pexels.com

 

Oživenie spomienok

Navštívte spolu miesto, kde ste chodievali s rodičmi, keď ste boli deti, obľúbenú cukráreň, park, vydajte sa na prechádzku alebo pripravte hoci aj  malý výlet, ktorý vás vráti do detských čias, kedy mamy pripravovali desiatu a občerstvenie, otcovia plánovali trasu a vždy nejaké malé dobrodružstvo a nakoniec aj tak dopadlo všetko inak. Vráťte starostlivosť Vašim otcom a (a samozrejme mamám) a tento krát sa o občerstvenie a program postarajte vy, aby si svoj deň čo najviac užili.

 

Splnený sen

Každý po niečom túži, stačí počúvať a vnímať.  Má váš otec obľúbenú skupinu vyhľadáva dobrodružstvo alebo radšej relax?  Možností je naozaj veľa, ale jedno je zaručené. Zážitok vždy poteší. Adrenalínové športy, let balónom, jazda na športovom aute, wellness víkend, či koncert. Darujete zážitok, čo je darček, z ktorého radosť pretrvá ešte veľmi dlho. A ak ho absolvujete spolu, premení sa na krásne spomienky, ktoré vám nikto nevezme.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Vychutnávajte si aj vy dlhé jesenné dni so svojou rodinou

 

Najmenej, čo môžeme urobiť je zatelefonovať otcovi a spýtať sa ako sa má.

 

 

Foto: pexels.com

 

Google+ Linkedin

Redaktorka magazínu Klocher ‒ vyštudovala Právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave. Píše aj pre stránku Odzadu.sk a založila blog Nightandday.sk. Najčastejšie sa v článkoch venuje kultúre, filmom, móde, vzťahom a lifestylovým témam. „Nejestvuje skutočne nič cenné, čo možno dosiahnuť bez práce a námahy.“ (Joseph Addison).