fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes je posledná možnosť zaregistrovať sa na hlasovanie vo voľbách zo zahraničia

Máte tip? napíšte nám mailom

Parlamentné voľby sa už čoskoro blížia a práve dnes majú Slováci žijúci v zahraničí poslednú šancu sa zaregistrovať. 

Presne 29. februára 2020 sa na Slovensku začínajú parlamentné voľby, ktoré rozhodnú o ďalšom smerovaní krajiny. Pozornosť je tentokrát venovaná aj Slovákom žijúcim v zahraničí, ktorí sa do hlasovania môžu zapojiť kdekoľvek na svete. Stačí o to len požiadať.

Parlamentné voľby rozhodnú o smerovaní krajiny

Postup registrácie na parlamentné voľby zo zahraničia je jednoduchý a celkovo zaberie len tri minúty. Volič môže požiadať o voľbu poštou formou listu alebo elektronicky – emailom.

Žiadosť o voľbu musí byť doručená buď na adresu obce (obecného úradu) alebo na elektronickú (e-mailovú) adresu, ktorú obec zverejnila na svojom webovom sídle alebo na úradnej tabuli obce na najneskôr 50 dní predo dňom konania volieb, teda do dnes.

Na voľbu zo zahraničia vyzvala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

„Zostaňte srdcom doma aj počas volieb a urobte tých pár nevyhnutných krokov k tomu, aby aj váš hlas mohol prispieť k tomu, ako bude vyzerať Slovensko po voľbách,“ povzbudzuje k voľbám Slovákov žijúcich v zahraničí  prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Ako na to?

Na Slovensku existujú dve stránky, ktoré zjednodušili postup registrácie. Ak ešte stále váhate či sa zapojiť do volieb zo zahraničia, postup nájdete na Srdcom doma alebo na Slovensko.Digital. 

Prečítajte si tiež:
TIP: Na čo všetko sa dá použiť ocot a sóda bikarbóna?
parlamentné voľby
Slováci v zahraničí majú poslednú možnosť zaregistrovať sa na voľby. Zdroj. lukacovce.sk

Zatiaľ čo pri minulých parlamentných voľbách malo záujem odovzdať svoj hlas zo zahraničia 22-tisíc Slovákov, dnes je to už viac ako 50-tisíc.

Podľa najnovšieho prieskumu AKO pre Ta3, ktorý prebiehal od 7. až do 9. januára na vzorke tisíc ľudí by jednoznačne vyhral Smer so 17,7 percentami. Druhá najúspešnejšia strana by sa podľa volebných prieskumov stala ĽSNS s 11,7 percentami. Tretia strana, ktorá by sa ocitla v parlamente by bola strana Za ľudí. 

Bývate v zahraničí a chystáte sa voliť? Dajte nám vedieť či ste si vybavili registráciu alebo sa kvôli voľbám vraciate na Slovensko.

Zdroj: dennikN, aktuality.sk

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií