fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes oslavujeme Deň Zeme: Je to príležitosť na zdravšiu budúcnosť

Tohtoročný sviatok Dňa Zeme je iný, ako boli predminulé roky. Dnešný sviatok kvôli pandémii nového koronavírusu naberá vážnejší a naliehavejší význam.

Máte tip? napíšte nám mailom

22. apríl je Deň Zeme. Ide o ekologicky motivovaný sviatok, ktorý dáva ľuďom príležitosť na krajšiu a hlavne zdravšiu budúcnosť.

Mnoho ľudí na celom svete pociťuje obmedzenia vlád a ostáva doma. Uzavretí v domácnostiach sa naskytuje príležitosť rozmýšľať o tom, prečo choroba s názvom Covid-19 ochromila a spomalila naše životy. Odpovede na otázky typu „prečo?“ si každý musí zodpovedať sám a úprimne.

Zásahy ľudskej činnosti do životného prostredia sú enormné a príroda neustále bojuje s jej znečistením a vyrovnáva sa s „ranami človeka“ po svojom. Možno koronavírus bude u mnohých spúšťačom k tomu, aby začali viac dbať o životné prostredie a ekológiu. A možno aj nie…

Čiastočné ozdravenie sa už začalo. Po celom svete sa zlepšila kvalita vzduchu, moria a oceánu sú čistejšie, zvieratá majú väčšiu voľnosť a necítia sa byť natoľko ohrozené.

Je veľký predpoklad, že ak hrozba koronavírusu pominie, všetko sa vráti do starých koľají. Preto je možno aj tento sviatok príležitosťou, aby sa to zmenilo a aby sme zmenili samých seba.

Prvý Deň Zeme sa konal v roku 1970, keď 22. apríla milióny Američanov, hlavne študentov, vyšli do ulíc, aby protestovali proti environmentálnej ignorancii a požadovali novú cestu vpred. Cieľom bolo zvýšiť energetickú účinnosť, recyklovať odpadky a hľadať obnoviteľné zdroje energie.

Prečítajte si tiež:
Kuba je eko-friendly, Slovensko prispieva k rozkladu sveta

O rok neskôr sa pripojila OSN a v roku 1990 sa k Amerike pripojil aj zvyšok sveta, ktorý oslavuje Deň Zeme 22. apríla. Zaujímavosťou je, že Deň Zeme v Amerike vznikol na 100. výročie narodenia Vladimíra Iľjiča Lenina. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií