fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes sa cez hranice tak ľahko nedostanete. Na hraničných priechodoch bude policajná akcia zameraná na kontrolu dodržiavania opatrení

Na hraničných priechodoch bude policajná akcia zameraná na kontrolu dodržiavania opatrení Úradu verejného zdravotníctva.

Máte tip? napíšte nám mailom

Konať sa bude od piatku 10. júla od 15:00 do soboty 11. júla do 15:00 na všetkých hraničných priechodoch Slovenskej republiky alebo v ich bezprostrednej blízkosti na vnútorných pozemných hraniciach a na vonkajšej hranici s Ukrajinou, informuje Ministerstvo vnútra SR.

Cieľom akcie je zabezpečiť monitorovanie plnenia povinností osôb vyplývajúcich z aktuálneho opatrenia Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, informovanie cestujúcich o povinnostiach pri návrate z krajín, ktoré nie sú uvedené v prílohe opatrenia ÚVZ ako bezpečné.

Zámerom akcie je námatkovou nepravidelnou kontrolou zistiť aktuálny pohyb osôb a motorových vozidiel najmä na vnútorných hraniciach, aby prípadné prijaté ďalšie opatrenia v boji proti šíreniu ochorenia Covid-19 boli správne a cielene nastavené.

Príkaz na vykonanie policajno-bezpečnostnej akcie bol vydaný na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu. Boli o nej informované policajné orgány štátov susediacich so Slovenskom.

V zozname menej rizikových krajín sú v súčasnosti: Austrália, Belgicko, Cyprus, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Faerské ostrovy, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Chorvátsko, Holandsko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko a Taliansko.

Prečítajte si tiež:
Majerský varuje pred blackoutom, mohol by ohroziť mnoho rodín

Ak niekto v ostatných 14 dňoch navštívil krajinu, ktorá sa nenachádza na tomto zozname, je povinný prihlásiť sa na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, zotrvať v domácej izolácii a podrobiť sa testu na koronavírus.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MVSR

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií