fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes sa na súde číta Kočnerova Threema, ktorá má dokazovať vraždu novinára

Ja nehovorím, že komunikácia neexistovala, hovorím, že bola menená a doplnená v niektorých častiach.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred senátom Špecializovaného trestného súdu, ktorý pojednáva vraždu novinára Jána Kuciaka, to uviedol obžalovaný Marian Kočner na margo jeho správ z aplikácie Threema. Spoluobžalovaná Alena Zsuzsová tvrdí, že niektoré správy chýbajú a komunikácia je vytrhnutá z kontextu.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vladimír Turan číta v utorok dopoludnia komunikáciu medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou z Threemy, ktorá má v šifrách dokazovať ich podiel na vražde novinára. Vyberá pasáže, ku ktorým sa postupne vyjadrujú obžalovaní.

„Riešiš aj tie interiéry na USB?,“ pýtal sa Marian Kočner deväť dní pred vraždou novinára Aleny Zsuzsovej. „Jasné, to už dávno! Ten ti tiež vrátim a ten projekt by mal byť hotový už tento týždeň,“ odpísala obžalovaná. Fotky zo sledovania novinárov odovzdal svedok Peter Tóth Marianovi Kočnerovi na USB kľúči. Fotky Kuciaka zo sledovania sú tie isté, ktoré videl už odsúdený Zoltán Andruskó. Podľa jeho slov mu ich ukázala Alena Zsuzsová. Rovnaké fotky videl aj Miroslav M., ktorý sa ku vražde priznal a je za ňu neprávoplatne odsúdený.

Prečítajte si tiež:
Neviete, do čoho obliecť svojho domáceho miláčika? Japonská spoločnosť predstavuje samurajské obleky pre psy a mačky

Obžalovaní vysvetľujú správy o USB

Obžalovaní vysvetľujú správy o USB kľúči ako fotky priestorov, ktoré chcel Marian Kočner ponúkať na maďarskom trhu. Alena Zsuzsová mu mala zabezpečiť tlmočenie.

V správach päť dní pred vraždou Kuciaka sa zase Kočner. sťažuje, že si musí urobiť všetko sám. Alena Zs. sa ho pýta, ako to má urýchliť ešte viac. Správy obžalovaní vysvetľujú ako diskusiu o modelingovej kariére dcéry obžalovanej, ktorej Kočner pomáhal.
 ,,Domnievam sa, že táto komunikácia potvrdzuje výpoveď Miroslava M. aj čo sa týka naliehavosti Andruskóa na vykonávateľov,” interpretoval zase správy splnomocnenec poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic. Splnomocnenec Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica pripomenul, že v tom čase vyšiel ďalší článok Jána Kuciaka o prevodoch Mariana Kočnera v bytovom komplexe Five Star Residence.
V ďalších správach tri dni pred vraždou píše Marian Kočner Alene Zsuzsová o tom, že minul zbytočne 50.000 eur a že od toho závisí aj jeho politická kariéra. Podľa obžalobnej verzie dostali vykonávatelia skutku 50.000 eur. Marian Kočner vysvetľuje sumu ako náklady na jeho politickú stranu.

Prečítajte si tiež:
Rytmus dostal správu, v ktorej ho chalan prirovnal ku Gottovi. Raper mu to takto objasnil

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav M., Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií